Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Setkání mistrů láká do Sosnové na světové šampiony Aléna a Grönholma

Roman Kresta (vlevo) a Marcus Grönholm. | foto: Zdeněk Sluka

18 2016
Patnáctý ročník Setkání mistrů na autodromu Sosnové, které tradičně dělá tečku za sezonou motorsportu, láká na dvě velké zahraniční hvězdy. Divákům předvedou o víkendu své umění mistři světa v rallye Markku Alén a Marcus Grönholm, oba z Finska.

„Jsem rád, že se nám podařilo dojednat účast dvou legendárních finských závodníků. Marcus Grönholm a Markku Alén určitě přitáhnou množství fanoušků, protože taková šance už se nikdy nemusí opakovat,“ uvedl ředitel Autodromu Sosnová Pavel Dušánek v tiskové zprávě.

Nejlepší jezdec mistrovství světa v roce 1978 Markku Alén byl v Sosnové už vloni a nadchla ho zdejší atmosféra a velký počet nadšených fanoušků, kteří ho přišli pozdravit. Ve finálové jízdě si to rozdal s předním českým jezdcem Václavem Pechem, jemuž nakonec jen těsně podlehl.

Na opakování souboje s Pechem se podle pořadatelů Alén těší i letos. A přizval k tomu i svého přítele Marcuse Grönholma, dvojnásobného mistra světa v rallye z let 2000 a 2002, který je dnes uznávaným testovacím jezdcem. Oba se v Sosnové představí za volanty vozů kategorie WRC.

Kromě dvou legendárních Finů však Setkání mistrů nabídne divákům i další lahůdku: účast dvou aktuálně nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy v rallye historických automobilů Massima Pedrettiho a Luigiho Battistolliho. Oba Italové přijedou do Sosnové závodit a bavit diváky s legendárními Lanciemi. Zahraniční hvězdy první velikosti doplní elitní čeští soutěžní jezdci, rallyekrosaři i autokrosaři.

Hlavní program Setkání mistrů se v Sosnové uskuteční v neděli 20. listopadu od 9 hodin. Už po celou sobotu tu však budou probíhat volné jízdy účastníků.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze