Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Seriál formule Renault poprvé zavítá do Brna, Charouz bude jezdit také s F1

Jan Charouz | foto: archiv Jana Charouze

2 2010
Bude prvním Čechem, který v Česku pojede s formulí 1. "Budu trošku nervózní, protože kdybych to auto rozbil, tak je to dost peněz," usmívá se Jan Charouz. Pak však dodá: „Ale určitě nepojedu na sto procent, takže se nic nestane.“

V rámci Světové série Renault, kterou o víkendu hostí Masarykův okruh v Brně, totiž tento pilot předvede čtyři exhibiční jízdy s monopostem F1 Renault. "Myslím, že jakmile lidi uslyší zvuk motoru, pochopí, o čem F1 je," slibuje.

Bude to pro něj hodně perný víkend.

Vždyť jízda ve formuli 1 bude jen doprovodnou událostí, tou hlavní jsou závody Světové série, kterých se Charouz rovněž účastní. Jde o velmi prestižní klání, z nichž vede pro mladé piloty cesta do F1, a kromě Charouze se jich účastní ještě jeden Čech, Filip Salaquarda (sobotní a nedělní závody jsou na programu vždy ve 13 hodin).

Charouz je ale zároveň členem týmu F1 Renault, kde působí v roli rezervního a testovacího jezdce.

I proto si už jízdu ve voze formule 1 letos vyzkoušel, když v anglickém Silverstone odjel 20 kol. Teď v Brně přidá další, když v sobotu i v neděli vyjede před hlavními závody i po nich s F1 na trať.

"Ale rozhodně se nebudeme pokoušet o překonání zdejšího traťového rekordu. Byl by to risk a nebylo by to ani příliš vhodné," řekl jezdcův otec i manažer Antonín Charouz. Rekord okruhu drží čase 1:35 Marc Gené s ferrari.

Teď ale hlavní zpráva pro vás diváky: existuje šance, že si v monopostu F1 zajezdíte i vy. A zadarmo! Vstup na Masarykův okruh je totiž volný, potřebujete však vstupenku, které třeba dnes rozdávají hostesky v brněnské Olympii a nebo je lze stáhnout na adrese www.renault.cz.

"Z těchto lístků se pak bude losovat jeden fanoušek, který se zúčastní dvoudenní akce Renaultu, na jehož konci se sám sveze ve formuli 1," líčí Antonín Charouz.

výběr z programu

Sobota

12.30 Exhibiční jízda F1
13.00 Světová série Renault
14.30 Evropský pohár Renault
16.50 Exhibiční jízda F1

Neděle

10.45 Evropský pohár Renault
11.35 Exhibiční jízda F1
13.00 Světová série Renault
15.45 Exhibiční jízda F1

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze