Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sergio Garcia v Madridu útočí na první vítězství v tomto roce

Sergio Garcia v Madridu bojuje o své první letošní vítězství | foto: ČTK

9 2009
Po polovině turnaje Madrid Open se Sergio Garcia drží v čele leaderboardu. O první místo se dělí se Skotem Davidem Drysdalem.

Sergio Garcia ve své zemi útočí na první vítězství v sezoně, které by mu aspoň částečně napravilo letošní nepovedenou sezonu.

To Drysdale může letošní sezonu považovat za vydařenou. Zatímco loni již podesáté úspěšně prošel kvalifikační školou na evropskou tour, nyní takové starosti nemá. V Race to Dubai je padesátý, příští měsíc bude spolu s Alastairem Forsythem reprezentovat Skotsko na Světovém šampionátu.

Garcia byl po většinu kola v čele, ale Drysdale zopakoval to, co Španěl v prvním kole - na poslední jamce zahrál eagle a dotáhl se na Garciovo skóre -13.

Na třetí místo se posunul Ital Emanuele Canonica, který je ve světovém žebříčku až na 1034. místě. Na skóre -12 jsou i Angličan Ross McGowan a Ir Gary Murphy.

Překvapivý lídr Manuel Quiros, který je na 1076. místě žebříčku, se ve druhém kole zhoršil, zahrál jednu ránu nad par a se skóre -9 se dělí o desátou příčku. Nedokázal tak navázat na skvělých 62 ran z úvodního kola.

Garcia: "Mohl bych být na třech olympiádách"

Garcia se také vyjádřil k tomu, že se golf vrátí v roce 2016 na olympiádu. "Je to opravdu výjimečný den," řekl 29letý Španěl, který se informaci dozvěděl během druhého kola. "Pokud vše půjde dobře, mohl bych si zahrát na třech olympiádách."

"Dokud tam člověk není, neví, co je to olympiáda. Podobně to je s Ryder Cupem. (V golfu) Máme majory, máme Ryder Cup, ale vyhrát olympijskou medaili bude něco úžasného," řekl Garcia. "A být v olympijské vesničce bude taky zajímavá zkušenost," dodal.

Autor:


Témata: Turnaje
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze