Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Senzace na japonské tour. Teenager Išikava zahrál pod magických 60 ran

Osmnáctiletý Rjo Išikava je jedním z největších golfových talentů současnosti | foto: www.pgatour.comAP

2 2010
Osmnáctiletý talent světového golfu Rjo Išikava na sebe opět výrazně upozornil a přepsal další rekord. Na turnaji japonské tour překonal magickou hranici šedesáti ran na kolo a zahrál rekordních 58 úderů. Díky tomu se raduje ze sedmého vítězství na japonském okruhu.

Išikava, který je v Japonsku mediální sportovní hvězdou srovnatelnou ve své době například s Davidem Beckhamem v Anglii, vstupoval do finálového kola turnaje The Crowns se ztrátou šesti ran na Šigekiho Marujamu.

Na hřišti v Nagoji ale zahrál na osmnácti jamkách hned dvanáct birdie, což znamená rekordních 58 ran. Díky tomu vyhrál o pět úderů a slavil sedmý titul na japonské tour.

Rjo Išikava

"Je to neuvěřitelné," řekl po úžasném kolu Išikava. "Nevím, kde se všechna ta birdie vzala," dodal vítěz loňského ročníku japonské tour, který pravidelně startuje i na americké PGA Tour. Išikavovi skvěle vyšel začátek, na prvních devět birdie mu stačilo pouze jedenáct jamek.

Rjo Išikava

"Když jsem se na konci podíval na výsledkovou tabuli a uviděl, že jsem se zlepšil o dvanáct ran...bylo to jako sen," dodal šťastný Išikava s tím, že klíčové bylo zůstat klidný.

Za vítězství obdržel šel na 255 tisíc dolarů a klíčky k nové Toyotě za rekordně nízké skóre.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze