Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Semerád vyhrál pačejovskou rallye

17 2006
Horažďovice - Favorizovaný Josef Semerád vyhrál rallye Agropa Pačejov, čtvrtý díl mistrovství České republiky ve sprintrallye. Semerád dnes porazil o pět vteřin druhého Miroslava Jandíka a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Pilot vozu Mitsubishi Lancer EVO IX byl nejrychlejší na třech z dosavadních dílů šampionátu a je na nejlepší cestě k zisku titulu.

Semerád vyhrál v okolí Horažďovic na Klatovsku pět z osmi rychlostních zkoušek a na prvním místě se držel od úvodního měřeného úseku.

Třetí místo na rallye Agropa Pačejov nakonec obsadil Zdeněk Vlček a nikoliv Jiří Volf, který byl na bronzové pozici hodnocen po absolvování poslední rychlostní zkoušky. Volf totiž dostal dodatečně desetivteřinovou penalizaci za předčasný start do časové kontroly číslo osm a klesl tak ze třetího místa na čtvrté.

Na vítězství Josefa Semeráda ani druhé příčce Miroslava Jandíka se nic
nezměnilo.

Po opravených výsledcích se změnilo i průběžné pořadí devítidílného seriálu mistrovství republiky. O druhé místo se nyní dělí Volf s Jandíkem, oba mají shodný počet 58 bodů. Vedení si drží dosavadní suverén rallyesprintové sezony Semerád, který vyhrál tři ze čtyř odjetých soutěží.

"Díky zvolnění na předposlední rychlostní zkoušce to bylo nakonec větší drama, než to původně vypadalo," řekl Semerád.

Před startem páté rychlostní zkoušky totiž vedl o téměř 15 vteřin, ale poté podvědomě zvolnil, snažil se neudělat chybu a výsledkem bylo zmenšení náskoku. "Zvolnili jsme moc, ale nakonec to vyšlo. Museli jsme za to vzít," pousmál se Semerád.

K výhře mu podle jeho mínění pomohla i správná volba pneumatik na začátku, kdy na západě Čech pršelo. "Udělali jsme si náskok, který asi rozhodl," uvedl vítěz.

Rallye Agropa nakonec vyhrál, i když mu tamní rychlá trať moc nesedí. "Radši máme technické. Když se ale vyhraje, tak se neříká, že by to bylo špatné," podotkl Semerád.

Věří, že na dosavadní dobré výsledky naváže i v dalších soutěžích a získá mistrovský titul. "Doufám, že jsme na nejlepší cestě. S tímto autem to jde ale samo, je výborně připravené," ocenil Semerád práci Charouz racing systému.

Pátým kláním devítidílného seriálu bude rallyesprint Kopná, který se v okolí Slušovic uskuteční 30. června a 1. července.

Výsledky:
1. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX) 38:42,1, 2. Jandík, Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) -5,1, 3. Z. Vlček, J. Pech (Mitsubishi Lancer EVO VI) -10,0, 4. J. Volf, P. Novák (Mitsubishi Lancer EVO VIII) -17,5, 5. Odložilík, Fanta (Renault Clio S1600) -25,7, 6. Barvík, Bartončík (Mitsubishi Lancer EVO VI) -33,5.
Průběžný stav mistrovství: 1. Semerád 94 bodů, 2. J. Volf a Jandík oba 58.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze