Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šemberu doma čekal vánoční stromek. Na nehodu myslet nechce, drží ho víra

Lukáš Šembera | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

22 2009
Doma na něj čekal řízek s bramborovým salátem, s kamarády si pak pochutnal na kuřátku ve fast foodu. "Je to něco jiného než nemocniční strava," ulevil si Lukáš Šembera. Motocyklový závodník, kterého nešťastná havárie při exhibičním závodě pitbiků na dlouho uvěznila v pražském Motole, se aspoň na vánoční svátky vrátil k rodině.

Čtvrt roku po nehodě má sedmnáctiletý mladík ochrnuté dolní končetiny a při pohybu je odkázán na invalidní vozík.

Z motolské nemocnice, kde strávil poslední dva měsíce a podstoupil několik operací, dorazil do Brna v pátek. Zpět bude muset 4. ledna, ale po třídenním kontrolním vyšetření už zahájí rehabilitaci v Kladrubech.

Doma přivítal Šemberu v předstihu nazdobený vánoční stromeček. "Nebylo jisté, kdy Lukáše z nemocnice pustí domů. Proto jsme všechno nachystali raději v předstihu. Hlavně jsme všichni rádi, že jsme se po třech měsících opět sešli doma v rodinném kruhu," vyprávěl závodníkův otec Jiří Šembera.

Jeho syn už od té doby také stihl navštívit společně s kamarády nákupní centrum Olympia. Právě zde koncem září po pádu z malého motocyklu ochrnul. Na to už se snaží nemyslet, radši si povykládal se známými.

Stále se drží šance, že jednou bude opět chodit. "Věřím, že to zvládnu," říká Šembera. Optimismus mu prý dodává skutečnost, že stále cítí brnění v nohou.

Jeho boj prožívá celá rodina. "Důležitý je jeho optimismus a nezměrná vůle. Nyní je potřeba také hodně trpělivosti a čekání na další zprávy. Je spousta možností, které mohou nastat. To ukáže až budoucnost," dodal závodníkův otec.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze