Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Selucká svůj první zápas za Porubu nedohrála, její tým však zvítězil

Monika Pažourková ze Zlína střílí přes Petru Adámkovou z Poruby | foto: Dalibor Glück, MAFRA

1 2010
Svůj první zápas za nový tým Dominika Selucká nedohrála. Ale i tak pomohla spoluhráčkám ze Sokola Poruba ke druhému vítězství v Interlize. Porubské házenkářky udolaly v 9. kole soutěže dalšího nováčka z Bánovcí nad Bebravou 32:29.

"Byl tu takový tlak, i holky doufaly, že se něco změní, když budu na palubovce. Jsem moc vděčná holkám, že to zvládly," uvedla Dominika Selucká, která se k družstvu připojila v minulém týdnu poté, co vedení klubu zdárně dojednalo její přestup z Olomouce.¨

Kvůli přestupovým tahanicím jste dlouho nehrála. Jaké to teď bylo?
Přemotivovaná jsem nebyla. Spíš nervózní. Ale jsem spokojená. Šance jsem měla, akorát jsem jich měla víc proměnit. V obraně to docela klapalo, až na ta moje vyloučení, která byla zbytečná.

Dohrála jste ve 39. minutě kvůli třetímu vyloučení. Nešlo se toho vyvarovat?
Připravovali jsme se na to, že nám soupeř bude pobíhat po devítce. I holky jsem na to upozorňovala. No a já pak zbytečně tým oslabím. Hlavně to třetí vyloučení bylo zbytečné.

Proč k němu došlo?
S protihráčkou jsme do sebe strkaly, ona mi najednou dala loktem, tak jsem ji jenom odstrčila. Podle mě nás za to rozhodčí měli jen napomenout a ne hned vyloučit. Ale stalo se. Důležité a podstatné je, že jsme vyhráli.

V dresu interligového nováčka z Poruby jste nastoupila poprvé.
Jaké jsou vaše pocity z nového angažmá?

Holky jsou tu úplně super. Mně je dvaadvacet let a patřím tu k nejstarším. Díky holkám, kterým je kolem devatenácti až dvaceti, jsem omládla, takže je to super. Z Ostravy jsem nadšená. Někteří lidé mi Ostravu rozmlouvali a pomlouvali ji, ale mně se tady moc líbí.

Teď má porubské družstvo 4 body. Jaký je váš cíl?
Určitě se udržet v soutěži a do příštího roku nasbírat zkušenosti.
Časem uvidíme, nejsem asi první, která řekne, že tenhle tým má perspektivu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze