Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf ústeckých basketbalistů: Ať jsme zase v play-off. A opět lepší

Tomáš Hrubý, manažer ústeckého basketbalového klubu | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

2 2015
Dvakrát za sebou šesté místo, povede se to i do třetice? A nebo dokonce basketbalová Sluneta Ústí zboří další hranici a posune se v NBL ještě dál? „My do každé sezony jdeme s tím, že chceme být lepší a lepší. Bylo by hezké zopakovat loňský rok, ale bude to těžké, protože všichni posilují. Takže náš první cíl je postup do play-off,“ vyhlásil Tomáš Hrubý, ústecký generální manažer.

Do nové sezony půjdete s hodně obměněným týmem. Proč se vám nepovedlo udržet žádného z Američanů?
Je to život. Předvedli se tu a šli za lepším. Mrzí mě, že nezůstali Vette, Laroche ani Burnatowski, ale prostě dali přednost lukrativnějším nabídkám. Kouč Martin Stavěl byl opět v létě na kempu v Las Vegas, věřím, že zase vybral dobře.

Jste spokojen s posílením?
Trenér přivezl z Ameriky čtyři hráče. Egglestona na pozici 5, Kendrida a Andersona na pozice 1, 2 a Swopshireho na pozici 3. Dál přichází Standa Votroubek, zkušený český hráč, který má hrozně moc odehráno. Je to ústecký odchovanec, takže naše sezení bylo rychlé. Chtěl u nás hrát a my potřebujeme zkušenost na hřiště i do šatny. Jsem rád, že zůstal Čarnecký, to byla priorita. Dlouhodobé smlouvy mají Jiříček a Pecka, takže si myslím, že jádro týmu vypadá dobře. Ale uvidíme v sezoně, na co to bude stačit. Rádi bychom zase zabojovali o play-off a vyhnuli se Nymburku.

Přivezl kouč nového Mitchella?
Bylo by to krásné, ale Mitchell byl jen jeden. Dál ho sleduju, podepsal lukrativní smlouvu s euroligovým účastníkem Ventspilsem. Rád bych se za ním v průběhu sezony podíval a věřím, že dorazí i on k nám.

V jaké finanční kondici je Sluneta na prahu nové sezony NBL?
Jsme na tom zhruba stejně jako v minulé sezoně, spíš budeme muset rozpočet trochu očesat. Ale nové vedení města slíbilo navýšit podporu preferovaným sportům, tak se spoléháme na to, že návrh projde. Moc by nám to pomohlo.

V posledních sezonách se v Ústí zvýšily návštěvy na basketbal, u držíte tento trend?
Věřím v to, že udržíme stoupající tendenci. Minulý rok jsme vyprodali halu snad čtyřikrát, tak letos by se mi líbilo číslo šest nebo osm. Ale budeme muset samozřejmě zase předvádět dobrý basket, na který si lidi zvykli. Minulá sezona byla velice dobrá, postoupili jsme do play-off, porazili v něm v jednom zápase Prostějov. Co jsme si předsevzali, to jsme splnili na 110 procent. Hlavně proto diváci chodili.

Záviděl jste Děčínu vyprodaný zimní stadion ve finále NBL s gigantem Nymburkem?
Byla to reklama na basket, mám takové akce rád. Kdybychom hráli s Děčínem čtvrtfinále play-off, taky bychom to udělali na zimáku. Zatím nám to obě sezony uteklo, tak třeba se to povede letos. Naše zápasy s Děčínem mají také obrovský náboj. Lidi vědí, že derby bude pokaždé výjimečné.

Nymburk a Děčín budou letos znovu jistě patřit k favoritům NBL. Kdo další?
Mohutně posílily Pardubice, podle papírových předpokladů by měly hrát finále. Ale Děčín to určitě nedá zadarmo, kouč Budínský má tým dlouho pohromadě, určitě do toho budou promlouvat. I Prostějov a Opava bude mít silné týmy. A také my bychom rádi zabojovali o elitní šestku.Najdete na iDNES.czmobilní verze