Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf: Rakouští sjezdaři jsou kamarádi

22 2003
Sölden - Několik desítek hodin před začátkem Světového poháru panuje mezi rakouskými sjezdaři idyla. Tvrdí to alespoň šéf úseku sjezdového lyžování při Rakouském lyžařském svazu Hans Pum. Podle jeho názoru jsou tak nepravdivé dohady médií o tom, že panují neshody mezi největšími hvězdami, Maierem a Eberharterem.

Herman Maier a Stephan Eberharter, který vyhrál uplynulé dva ročníky Světového poháru, nikdy nebyli velcí přátelé. Když Eberharter po sezoně připustil, že ve čtyřiatřiceti letech ukončí kariéru, mluvilo se o tom, že se chce vyhnout přímému souboji s Maierem.

Teď se všichni těší, že v Söldenu ke konfrontaci dojde. "Nějaký ostrý duel Maiera s Eberharterem nebude," prohlásil Pum.

"O něčem takovém nemůže být řeč, v našem týmu má každý své místo a dostává se mu stejné péče. Proto tu také panuje senzační atmosféra," tvrdil.

Rivalitu mezi největšími hvězdami rakouského týmu popřel i šéf svazu Peter Schröcksnadel. "Stephan už dosáhl všeho a může zahájit novou sezonu bez starostí. A motor jménem Hermann musí nejprve znovu naskočit, potřebuje čas," vysvětloval situaci v týmu.

"Žádný boj na ostří nože mezi nimi nebude," dodal Schröcksnadel s tím, že konkurence ve Světovém poháru je moc velká na to, aby se zužovala na pouhá dvě jména.

Eberharter se před úvodními závody v Söldenu otázkám na téma

Maier vyhýbá. "Už to nemůžu poslouchat," prohlásil. "Navzájem se respektujeme, to je všechno, co k tomu můžu říct," doplnil Eberharter.

Podobně se k zájmu novinářů staví i Maier. "Mám jiné starosti. Rád bych, aby mě netrápily bolesti," citovala agentura APA trojnásobného vítěze Světového poháru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze