Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf olomouckých házenkářek: Cítíme potřebu něco změnit

Trenér Lubomír Krejčíř po deseti letech v Olomouci končí. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

23 2009
Po deseti letech opouští házenkářky Zory Olomouc trenér Lubomír Krejčíř, kterého vedení klubu odvolalo dva dny poté, co tým přivedl ke stříbrným medailím. Podle kouče, který s Hanačkami získal tři mistrovské tituly, rozhodnutí přišlo jako blesk z čistého nebe. Předseda klubu Vítězslav Růžička ale s podobnou interpretací zásadně nesouhlasí.

"Rozhodli jsme se, že je potřeba změna. A není to nic, co by nebylo panu Krejčířovi dávno známo. Samozřejmě ale beru, že do posledního okamžiku nejspíš nevěřil, že bychom k tomu kroku sáhli," poznamenal šéf klubu Růžička.

Jak tedy celé odvolání trenéra Krejčíře probíhalo?
Ve výkonném výboru zhruba před třemi měsíci začaly diskuze o tom, že družstvo potřebuje určitou změnu. Trenér Krejčíř o těchto polemikách věděl, protože jsme s ním diskutovali i možnost, že by se mohl dostat na nově vytvořenou funkci sportovního ředitele. Na konci sezony už jsme se soustředili na play-off, uvnitř výkonného výboru však debaty probíhaly dál. V úterý zasedl výkonný výbor, který schválil, že ke změně dojde. Trenér se o den později ozval mému kolegovi, že má za dvě hodiny jednání s jistým klubem, kde by mohl nastoupit, a chce proto vědět, jak jednání dopadlo. I to ukazuje, že o možnosti svého konce věděl. Sdělili jsme mu, že výbor odsouhlasil změnu a dali mu souhlas, ať s tímto klubem jedná. Jenže informace se záhy objevila i v médiích a vznikla hodně nešťastná situace.

Když jste před třemi měsíci trenéru Krejčířovi možný přechod do funkce sportovního ředitele oznámili, měl o ni zájem?
Později se vyjádřil, že by chtěl v budoucnu dále trénovat a této funkci se zatím nechce věnovat.

Vy jste řekl, že trenér Krejčíř letošní cíl splnil. Jaký je tedy důvod jeho odvolání?
Výkonný výbor dospěl k názoru, že je třeba změnit vedení družstva, které potřebuje nový impuls, změnu komunikace i změnu celého systému.

Zaznamenal jste v letošní sezoně i nespokojenost samotných hráček s trenérem Krejčířem?
Nechtěl bych to personifikovat. Každopádně ve čtvrtek jsme celou situaci probrali s většinou hráček, které večer měly na Zoře ukončení sezony, a to setkání nám jen potvrdilo, že krok, pro který jsme se rozhodli, byl správný.

Éra trenéra Krejčíře u prvního týmu Zory Olomouc trvala rovných deset let. Jak ji hodnotíte?
Jako každý člověk má své klady a zápory. Je nezpochybnitelné, že Luboš tady udělal obrovský kus práce. Měl k tomu k dispozici určité hráčky, určité spolupracovníky. Naším nynějším rozhodnutím neříkáme, že všechno bylo špatně. To rozhodně ne. Jen zkrátka cítíme potřebu něco změnit.

Podle informací MF DNES by mohli být kandidáty na uvolněný post loňský Krejčířův asistent Libor Malínek, nebo vedoucí trenér olomouckého mládežnického centra Jan Bělka. Můžete to potvrdit?
Máme v hledáčku určitá jména. Nového trenéra definitivně potvrdíme příští týden, a pak s tím seznámíme hráčky i veřejnost. O jménech se hovoří, ale chci postupovat systematicky a korektně.

Autor:


Témata: MOL liga žen
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze