Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf golfu pod Ještědem slibuje ještě letos poloveřejné jamky

Miloš Vajner, majitel golfového hřiště Ještěd - Rozstání. | foto: Golf Ještěd

19 2010
Majitel libereckého zábavního centra Babylon Miloš Vajner zároveň vlastní golfové hřiště v Rozstání. V rozhovoru pro MF Dnes se vyjádřil ke kontroverzním okolnostem, za jakých ho získal. Zároveň uvádí, co pro golf pod Ještědem chystá, a hodnotí lokální konkurenci.

Vajner se bez obalu vyjadřuje jak o bývalých majitelích, tak o přednostech a nedostatcích jiných golfových resortů na Liberecku. Sám slíbil na podzim otevřít čtyři poloveřejné golfové jamky a vytvořit multifunkční areál.

Jak dlouho vlastníte Golf Ještěd a co říkáte na kauzu kontroverzního konkurzu, který byl vyhlášen na původního majitele Aleše Vébra soudcem Berkou, který byl minulý týden nepravomocně odsouzen? V loňském roce jsem vstoupil do firmy, která ho vlastnila, majitelkou byla Božena Šebková.

Konkurz byl vyhlášen oprávněně. Původní majitel Vébr prošustroval pětatřicet milionů. Věděl, že hřiště půjde do konkurzu, byl domluvený s tou samou partou, která pak na něj uvalila konkurz, že podvedou banku. Je to spekulant první třídy. Bydleli jsme spolu v paneláku naproti sobě.

Přišli za mnou s tím, že chtějí postavit golfové hřiště a nemají ani korunu. Půjčil jsem jim pět milionů, které mi nikdy nevrátili. Za ně zhodnotili louku, založili eseročko a půdu, kterou měli, si ohodnotili na osmnáct milionů. Poté mi nabídli, že abychom byli rovnocennými partnery, ať doplatím dvanáct a půl milionu. Řekl jsem jim, že za těchto podmínek s nimi nebudu spolupracovat, ať mi vrátí peníze. To neudělali, mezitím si napůjčovali od banky další miliony a utratili je. Už bylo vše připravené na konkurz, který chtěla vyhlásit Union banka.

Golfové hřiště Ještěd - Rozstání.

Konkurzní správce Thonat se soudcem Berkou Vebrovi slíbili, že mu z banky půjčí špatně jištěné peníze a on uspokojí největší dlužníky. Za to měli dostat půlku hřiště. Jenomže banka už to nestihla, šla sama do konkurzu. Berka s Thonatem už Vebra nepotřebovali do party, neměli mu co půjčit, chtěli hřiště celé, a tak na něj vyhlásili konkurz.

V dražbě hřiště nakonec za patnáct milionů koupila Božena Šebková. Dodělala tam nějaké věci, pět let se s ním mořila. Zjistila, že tomu nerozumí a chce se hřiště zbavit. Hledal jsem jí kupce, když jsem ho nenašel, tak jsem ho loni koupil sám.

Co tady pro návštěvníky připravujete? Chceme tu vytvořit polyfunkční areál. Kromě samotného golfového hřiště i minigolf, dodělává se dětské hřiště s prolézačkami, indiánské týpí je tam už od loňska. Teď budujeme odbočku IQ parku, které návštěvníci využijí třeba v případě nepříznivého počasí. Je zaměřen na děti i pro dospělé.

Připravujeme adventure golf, umístíme ho před recepcí. Do podzimu vznikne čtyřjamkové hřiště, které bude poloveřejné. Na něj si může registrovaný golfista vzít s sebou kohokoli, i třeba naprostého začátečníka.

Golfové hřiště Ještěd - Rozstání.

Zavedeme půjčovnu koloběžek, pro děti připravíme stany, dětský hrad. Je tam lesík, v něm uděláme lanový park a naučnou stezku Poznej dřeviny. Zvětšíme parkoviště na dvojnásobek, nyní se tam vejde padesát aut.

Do budoucna mám vizi zřídit tu bobovou dráhu. Cílem je přitáhnout sem Liberečáky na výlet. Nechtějí jezdit někam padesát či sto kilometrů daleko, ale ani do Vesce, to je zase moc blízko. My jsme tak akorát.

Je v okolí dostatek golfových hřišť? Miloš Vajner, majitel Golf clubu Ještěd, Rozstání.Na Liberecku je jich poměrně dost. Je tu mistrovská Ypsilonka, ale také veřejné, kde si může zahrát kdokoli, což je Grabštejn. Ten však má nevýhodu, že je dlouhý a těžký. Má však zase golfovou akademii, stometrové jamky. Neumí se však chovat komerčně, majitel je trošku snílek.

Další je Malevil, ten je turisticky zajímavý, koně, kozy, bowling, všechno dohromady. Je to dobrý koncept pro turisty, ale klasičtí golfisti říkají, že tu je příliš velký hluk. V Machníně je výhoda, že je to kousek od stotisícového Liberce. Areál je však pouze monoúčelový.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze