Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Eaton ji nemotivoval, k novému rekordu se Klučinová dotlačila sama

16 2014
Vyšlo to na jedničku. Po sobotě bylo evidentní, že sedmibojařka Eliška Klučinová při kladenském TNT Express mítinku ohrožuje svůj český rekord z loňského MS v Moskvě 6 332 bodů. A v neděli se její útok naplnil - soutěž, kterou proměnila ve svůj sólozávod, uzavřela triumfem v novém domácím maximu 6 460 bodů.

"Děkuju, byli jste opravdu skvělí," pravila šestadvacetiletá svěřenkyně trenéra Františka Ptáčníka z USK Praha do mikrofonu směrem k divákům, když se po závěrečné osmistovce vydýchala a už bylo zřejmé, že nový český rekord, od roku 2010 její již čtvrtý, je na světě.

A hned připomněla, že tři ze zmínených rekordů vytvořila na kladenském stadionu Sletiště. "Vím proč - diváci tady úžasně povzbuzují, k tomu si přidejte skvělé organizátory, proto se tady závodí dobře," pochvalovala si, ovšem myšlenku, že by na útulném stadionku mohli místní v budoucnu pořádat mistrovství světa, odmítla. "Bylo by to prima, jenže to by tady vyrostly tribuny a prostředí s okolními stromy a parky by rázem ztratilo svůj půvab."

Svůj český rekord překonala o 128 bodů a přiznala, že takový výkon ji překvapil. "S útokem na rekord jsem počítala, protože forma byla dobrá už před dvěma týdny v Götzisu, jenže jsem ji nedokázala prodat. Vyšlo to až tady, ale nenapadlo mě. že to bude o takový kus," usmála se.

Eliška Klučinová při oštěpařské části sedmiboje na mítinku v Kladně.
Eliška Klučinová při oštěpařské části sedmiboje na mítinku v Kladně.
DÁLKA. Česká sedmibojařka Eliška Klučinová na kladenském mítinku atakuje český

Závod měl podle Klučinové ideální průběh. "Hodně mě uklidnily úvodní překážky (13,81 - os. rek.) a výška (190 cm - os. rek.)," vrátila se k sobotě. "A dnešní dálka, to byla bomba," zmínila další osobák 643 cm. "V oštěpu jsme se trochu praly s větrem, ale pokus 45,53 byl v pohodě, a do osmistovky jsem dala všechno (2:16,47). Mohla jsem běžet pomaleji a rekord by padl taky, ale když člověk ví, že nemusí, najednou se utíká líp," přiznala.

V sobotu se na závody díval Ashton Eaton, který v roce 2012 sebral Romanu Šebrlemu světový rekord v desetiboji, českou atletku však prý jeho přítomnost nemotivovala.

"Jednak brzy odjel, ale dobře se známe ze závodů, brala jsem ho jako každého jiného. Víc si vážím domácích fanoušků," uvedla atletka, která na Sletišti vytvořila šestý a pátý výkon letošního světového, resp. evropského pořadí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze