Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrleho forma? Vůbec nevím, jak na tom jsem, říkal atlet po pražském testu

Roman Šebrle | foto: ČTK

18 2009
Přípravu si pochvaloval, i zdraví Romana Šebrleho oproti loňským patáliím drží. Ale aktuální forma? "Vlastně vůbec nevím, jak na tom jsem," krčil rameny český desetibojař po testu na víkendovém Přeboru Prahy.

Čtrnáct dní před ostrým startem do sezony na prestižním mítinku v rakouském Götzisu se úřadující světový šampion na stadionu na Julisce v nepříjemném větru představil hned ve čtyřech disciplínách. Stodesítku překážek absolvoval dvakrát, v rozběhu za 14,63, později předvedl čas 14,87.

"Cítím se ještě unavenej, překážky jsem čekal trochu rychlejší, ale proti tomu větru je to těžké. Doufal jsem, že mi foukne do zad, ale to se nestalo, takže jsem při obou bězích vytuhnul asi na sedmé překážce," popisoval Šebrle.  

"Ale čas 14,60 v rozběhu s vypuštěným koncem, to je dobrý. Ve finále jsem myslel na lepší čas, ale když se protáhl časový pořad o dvacet třicet minut, už to nešlo," citoval ho web Českého atletického svazu.

Dvoustovku zvládl v mírném protivětru za 23,41, v koulařském sektoru si připsal solidní výkon 15,60 metru, disk z jeho ruky dolétl do vzdálenosti 46,28 metru. "Na dvoustovce jsem si řekl, že půjdu jenom stovku, pak jsem zvolnil. Ale pak když jsem viděl, že po mně jdou ti mladí kluci, tak jsem trochu zatáhnul," podotkl Šebrle, který bral závody ryze tréninkově.

"Koule za 15,60 je dobrá. V disku když fouká takhle, a potom obráceně, tak to dělá rozdíl asi čtyři metry. Navíc mi musejí jít kotníky, celé jsem to rval vrškem," pokračoval v hodnocení. "Jako trénink dobrý, teď mě čeká extraliga a tam už chci běžet překážky na 14,40, abych v Götzisu dokázal 14,20. Kdyby byly tyhle časy v optimálním větru, tak bych si řekl, že je něco špatně," dodal světový rekordman v desetiboji pro server ČAS. 

Přebor Prahy přinesl i osmimetrový skok v podání dálkaře Romana Novotného, finalistovi olympijského závodu v Pekingu však foukl do zad o dvě desetiny silnější vítr, než povolují pravidla. V regulérních podmínkách si připsal kvalitních 790 centimetrů.

Medailistka z letošního halového mistrovství Evropy Lucie Škrobáková ukazala na stovce překážek průměrný čas 13,41. Ve štafetě na 4x100 metrů zaběhlo kvarteto ve složení Žilka, Schiller, V. Šulc a Vojtík čas 39,39, k limitu pro účast na MS by potřebovalo ubrat ještě 29 setin.

Juniorský český rekord na 40,18 vylepšil ve stejné disciplíně nadějný čtyřlístek mladých sprinterů v sestavě Zich, Šťastný, Maslák a Říčař.

Den po překonání limitu pro start na světovém šampionátu v Berlíně přidala česká diskařka Věra Cechlová ke svému letošnímu maximu další centimetry. V neděli na Chodovské tretře poslala své náčiní do vzdálenosti 62,75 metrů a ve světových tabulkách pro rok 2009 zatím figuruje na šesté příčce.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze