Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šebrle nebyl spokojen s organizací závodu

28 2003
Paříž - Roman Šebrle ráno sotva vstal, jak byl po svých výkonech na mistrovství světa unavený. Vícemistr světa ulehl do postele po boji s Američanem Pappasem, s nímž prohrál, dost pozdě. Kvůli organizačním zmatkům se nemohl dostat do atletické vesnice.

"Platili jsme třicet eur za taxík, jinak bychom se domů nedostali," zlobil se zatím jediný medailista české výpravy v Paříži. Když se po dramatickém závodu snažil dostat ze stadionu, musel navíc složitě hledat jediný otevřený východ. "Tak jsme si s trenérem a doktorem pěkně obešli stadion, nikdo nám neporadil, nikdo nic nevěděl," rozčiloval se.

Netrvalo mu dlouho, než usnul. "Byl jsem úplně vyřízený," hlásil.

Ale když mu ráno zaklepali na dveře, že musí na setkání s novináři, dostal skoro šok. "Já myslel, že budu vraždit. V deset hodin ráno po desetiboji už nikdy," prosil. "Příště si dám dvojité špunty do uší a budu nekompromisní," protíral si s úsměvem oči.

V Paříži získal nejen první medaili z MS v kariéře, ale také vybojoval zpět prohrané sázky s diskařem Liborem Malinou. "Už jsem prohrával pět piv, exkluzivní víno a večeři. Piva jsem
vyhrál zpátky v Ratingenu a teď jsem vyhrál zbytek a znovu piva," uvedl desetibojař.

Na MS se připravoval v horách, ale v příští sezoně už takové soustředění neabsolvuje. Na podzim Šebrle půjde na imunologické vyšetření. "Po viróze měl trochu rozhozenou imunitu. Každopádně půjde na vakcinace, musí být zdráv," řekl trenér Kupka.

Šampionát si Šebrle užije až do konce. Těší se na oštěp s Janem Železným, s nímž určitě uzavře nějakou další sázku.

Stříbrná radost v podání Romana Šebrleho.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze