Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šebrle chodí na Štědrý den sáňkovat

24 2004
Praha - Dopoledne u pohádek, pak lehký oběd, procházka, zase pohádky, večeře a vánoční nadílka. Takový bývá Štědrý den olympijského vítěze Roman Šebrleho. "K obědu máme jen česnečku, abychom viděli zlaté prasátko," říká jeho manželka Eva. "Když je sníh, jdeme odpoledne sáňkovat."

Podruhé budou trávit Vánoce ve vlastním domě. "Je to lepší, nemusíme jezdit tři sta kilometrů," říká Šebrlová.

Naopak její rodiče dorazí z Olomouce, přijedou i otec a babička světového rekordmana. "Se Štěpánkem a kočkou je nás osm," počítá vícebojařova žena.

I díky příbuzným neprožívá před Vánocemi obvyklý shon. Letos s manželem a synem před svátky putovali na dvoutýdenní soustředění na Kanárské ostrovy.

"Že se Roman podílí na předvánočních pracích na jeden a půl procenta? Já skoro taky, protože ostatní udělá moje máma. Rodiče přivezou salát, kapra snad zabije Romča. Vygruntováno už máme."

V posledních dnech jen sháněla dárek pro manžela. Naopak od něj dostane pod stromeček lyže-sjezdovky.
"Dám mu vždycky seznam. Z toho si vybere. A ještě třeba koupí něco navíc. Je štědrý."

K třicátinám muži zazpívala s kamarádkami a koupila seskok padákem, na který dojde v létě. "Pořád ho musím něčím překvapovat."

Před Vánocemi se hlavně vyžívají ve výběru dárků pro dvouletého syna. Pro toho bude letos překvapením i vánoční stromeček. "U nás to bylo tak, že já jsem vždycky zdobila stromeček na Štědrý den. Poradili mi, ať to uděláme předem, aby to Štěpánek měl jako překvapení. Ale stejně tomu asi nebude rozumět."

Synovi připraví k večeři nejspíš filé, ale sami si dají kapra. "Všichni ho máme rádi a máme ho právě jen jednou za rok o Vánocích."

A co koledy? Ty vícebojařský šampion nezpívá. Jen sleduje zbytek rodiny s prskavkami v rukou. "Nezapojuje se. Asi to moc nezná. Moje máma vždycky zpívala. A taky se při jídle modlí. Romča se tomu vždycky smál."

Přesto manžela vytáhla i na půlnoční mši. To ještě když Vánoce trávili v Olomouci. "Bylo asi minus patnáct stupňů, ale musel jít. Jinak Roman odpadne tak kolem jedenácté, půlnoci," říká Šebrlová.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze