Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šebrle bude trénovat v Africe

25 2003
Praha - Český atlet roku Roman Šebrle měl v úterý, den před odletem na soustředění do Afriky dobrou náladu. K narozeninám dostal krásný třípatrový dort s čokoládovým číslem 29. "Od doby, co letopočet začíná dvojkou, to byla nejlepší sezona. Příští rok je sudý, tak snad ještě lepší," věří stříbrný desetibojař z MS v Paříži.

"Jsem rád že jsem získal na světových šampionátech dvě medaile, jen mi chybí nějaký titul," říkal s úsměvem.

Světový rekordman v desetiboji odletí trénovat do Jihoafrické republiky, aby zahájil první důkladnou přípravu na olympijskou sezonu. Jako každý rok chce v teple nabírat kondici, letos však prvně vyměnil tradiční prosincové soustředění na Kanárských ostrovech za africký Potchefstroom ve výšce více než 1600 metrů nad mořem.

"Na Kanáry pojedeme až v lednu, kdy jsme vždycky jezdili do Afriky. Přemýšlíme nově o Lanzarote, kde to je prý kvalitní, ale ještě nejsme rozhodnutí," glosoval změnu letošní vicemistr světa z Paříže a bronzový medailista z HMS v Birminghamu. "V nadmořské výšce se lépe běhají objemy," vysvětlil důvod změny.

V afrických horách přivítá tréninkovou skupinu Dalibora Kupky teplota kolem 30 stupňů. "Člověk na nic jiného než na trénink pak nemyslí," řekl.
 
S Šebrlem pojedou za teplem trenér Kupka, masér Tomáš Dřímal a další členové - čtvrtkař Karel Bláha, sprinteři Martin Briňarský a Radek Zachoval, který se již prý zotavil z dlouhodobě bolavých ostruh na patních kostech.

Naopak ze skupiny pražské Dukly nebude v Africe český rekordman v běhu na 400 metrů překážek Jiří Mužík a jeho reprezentační kolega Štěpán Tesařík, kteří halovou sezonu vynechávají a do tepla pojedou až v lednu.
 
Šebrle má za sebou soustředění na horách, první kvalitnější trénink ho čeká až od čtvrtka. "Určitě si odpočineme od všedního života. Bude se jen trénovat, nebudou starosti, třeba s kupováním dárků," vypočítal Šebrle. "Až přijedu, už dárky jen dokoupím," povídal.

Vrátí se 19. prosince. "Chci být s rodinou na Vánoce," připomněl svůj nový dům nedaleko stadionu na Julisce, kam se s manželkou Evou a synem Štěpánem přestěhovali před dvěma týdny.

Menší starosti mu dělá stereotyp ze soustředění, ale do tepla už jezdí pěkných pár let, takže si zvykl. "Ale stejně - ráno vstaneš, trénink, oběd, odpočinek, trénink, večer si zahraješ na počítači a pak spánek. A takhle tři týdny," povzdychl si. "Ale nedalo by se to dělat, kdyby mě to nebavilo. Vidím, jak se zlepšuji, to mi dodává další síly. Navíc v teplu je daleko menší pravděpodobnost zranění," vyzdvihl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze