Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sdruženáři odstartují až ve Finsku

25 2000
Posledními lyžaři v klasických disciplínách, kteří vstoupí do bojů Světového poháru bodou sdruženáři. Oba závody v norském Lillehameru byli bez náhrady zrušeny a sezona pro ně začne až v sobotu ve finském Kuopiu závody ve sprintu na 7,5 km. Trojice českých reprezentantů Rygl, Kučera a Churavý proto prodloužila připravu ve Sv. Mořici a na sever odletí až 29. listopadu. "Pro nás je pozdější začátek spíše výhodou, protože Milan Kučera byl týden nemocný a teprve nyní začíná naplno trénovat." řekl trenér reprezentace Luděk Šablatura.

Vedle Kučery a hvězdy českého týmu Rygla letí do Finska i Pavel Churavý. "V běhu se Pavel ukazuje výborně, ale se skokem nejsem stále spokojen, od léta se nezlepšuje a určitě je stále na čem pracovat." hodnotí Šablatura, "U Kučery, zotavujícího se z nemoci teprve uvidím v jaké je formě," dodává.

Kromě tříčlenné reprezentace A se na závody Světového poháru připravuje i tým B. Pětice reprezentantů Heřmanský, Matura, Šablatura, Šmejc a Šmíd odletí na SP B do USA v útery a 8. 12. v Salt Lake City absolvují první závod. Spolu s nimi poletí na vlastní náklady junior Petružela. "Z týmu B se nejlépe zatím jeví Jan Matura, který je horkým adeptem na postup do série A" řekl šéf úseku kombinace Tomáš Kučera.

Body získaná v závodech Světového poháru B jsou velice důležité, neboť po první třetině sezony se sčítají výsledky z SP A a B a do další části elitní serie postupuje 45 nejlepších sdruženářů. "Získat body v Americe bude určitě jednodušší a věřím, že některý z naších závodníků se prosadí do elitní pětačtyřicítky" doufá Tomáš Kučera.

Sdruženář Rygl po vítězném závodě

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze