Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schwarz ani Loix nepojedou San Remo

30 2003
Londýn - Beznadějně poslední tým světového šampionátu v automobilových rallye, tovární stáj Hyundai, se nepředstaví na nadcházející Rallye San Remo. Ta bude jedenáctým dílem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Vedení pravidelného účastníka seriálu se totiž nedohodlo se svou servisní firmou Motor Sport Developments (MSD), která účast korejské automobilky v seriálu zastřešuje. Piloti korejské stáje Schwarz i Loix si odmítli zaplatit trénink na italskou soutěž z vlastní kapsy.

"Chápu skutečnost, že pokud nemáte peníze, nemůžete jet rallye. Nerozumím ale tomu, proč to došlo tak daleko," kroutil hlavou německý jezdec Armin Schwarz.

Podle dostupných informací odmítlo vedení korejské automobilky financovat účast Schwarze a Fredyho Loixe na oficiálních tréninkových jízdách před San Remem. Jezdci poté společně s MSD odmítli nastoupit bez přípravy na páteční start.

"Kdybych chtěl trénovat, musel bych si všechno zaplatit sám a sehnat i auto, protože vše je ještě ve Velké Británii," řekl Loix.

Až v následujících dnech se rozhodne, zda se Hyundai představí i ve zbývajících třech podnicích mistrovství světa v rallye. Poté se však stoprocentně odmlčí, neboť se stejně jako nyní Mitsubishi hodlá věnovat vývoji nového vozu. Vrátit na světové rallye by se poté měl v roce 2006.

Hyundai po deseti světových rallye letošní sezony uzavírá tabulku hodnocení značkových týmů, když má na kontě rovný tucet bodů. Předposlední Škoda získala o osm více.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze