Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacherovu návratu už nikdo nevěřil, říká soupeř Vettel

Sebastian Vettel slaví triumf ve Velké ceně Abú Zabí. | foto: AP

5 2010
Už tři roky je označován za nástupce Michaela Schumachera. Sebastian Vettel je pilotem, který má vrátit Německu titul mistra světa F1. Ale v letošní sezoně se mu na dráze postaví nečekaný sok. Není to nikdy jiný, než jeho předobraz, legendární Schumacher. "Teď o něm mluví celý svět, ale jak sezona začne, stane se jeho účast rutinou," říká jezdec Red Bullu.

Překvapil vás návrat Michaela Schumachera?
Nejen mě. Myslím, že nikdo tomu nevěřil. Před pár týdny jsme spolu závodili na motokárách a trochu jsem si do něj rýpl. Ale nechtěl vůbec nic říct. Ani naznačit. Když to minulý rok vzdal kvůli problémům s krkem, myslel jsem si, že je to definitivní konec.

Jak důležitý je návrat Michaela Schumachera pro formuli 1?
Popravdě, hodně důležitý. Stačí se podívat do světového tisku, píše se o F1 mnohem více než před rokem. Jeho návrat je pro formuli 1 určitě pozitivem, mluví o tom celý svět.

Takže se dá říct, že celá příští sezona bude víc sledovaná?
Ne tak docela. První závody možná, ale postupně se jeho účast stane rutinou. Všichni se začnou zajímat o aktuální věci, než bude půl roku starý návrat Michaela Schumachera. Jakmile se rozezní motory, budou tady důležitější věci.

Třináctiletý Sebastian Vettel pózuje se svým vzorem. Teď se s ním utká ve formuli 1.

Třináctiletý Sebastian Vettel pózuje se svým vzorem. Teď se s ním utká ve formuli 1.

Schumacherovi bude při prvním závodu 41 let. Projeví se podle vás jeho vyšší věk?
Z tohoto pohledu to pro něj určitě nebude snadné. Ale on byl vždy proslulý svou skvělou fyzickou kondicí a důrazem na přípravu. Takže by ani nyní neměl ztrácet. Nejdůležitější ze všeho bude rychlost jeho auta a vývoj techniky býval vždy jeho silnou stránkou.

Jak podle vás uspěje v porovnání se svým týmovým kolegou, 24letým Nico Rosbergem?
Bude zajímavé sledovat dva jezdce se stejným autem, když je mezi nimi tak velký věkový rozdíl. Ale Schumacher by měl být lepší. Pomalý nebude a mluví pro něj moře zkušeností.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze