Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šanghaj golfu zaslíbená, na své si přijde profesionál i rekreant

Jedno ze šanghajských tréninkových odpališť se nachází nedaleko známého mrakodrapu Ťin Mao. | foto: Profimedia.cz

3 2010
Chvála, jakou pějí profesionálové na hřiště Še-šan, váže pozornost golfistů na Šanghaj. V městské aglomeraci této čínské megapole se nachází jedenadvacet resortů, vesměs špičkově designovaných a udržovaných.

Populární jsou i městská veřejná odpaliště nebo tříparové devítky pro trénink krátké hry a patování. Třeba East Asia Golf Club nabízí 40 odpališť, osvětlených do 23. hodiny, za překvapivě nízké ceny.

Kdo o existenci driving range neví, překvapí ho možná, v jaké blízkosti se nacházejí známé mrakodrapy. Ještě blíž je areál současného Expa s populárním českým pavilonem.

Toskánská architektura klubovny na golfovém hřišti Še-šan je vyhlášená.

Toskánská architektura klubovny na golfovém hřišti Še-šan je vyhlášená.

Šanghaj se před lety stala vlajkovou lodí čínského golfu s množstvím akademií a škol s rozšířenou výukou golfu. Vysoký komfort, včetně rehabilitačních zařízení, bazénů a tenisových kurtů, nabízejí samotné klubovny.

Na turistu se myslí především a v centru, na předměstí či satelitních městech lze najít ubytování nejrůznějších cenových kategorií.

Pestrý a široký výběr

Některá hřiště jsou soukromá, jako třeba Enhance An-tching GC, jehož hosté bydlí v exkluzivním hotelu Grand Hyatt.

Jiná jsou naopak otevřená a třeba i originální. Jako například Oriental Paris Golf Country Club s osmnáctkou, jejíž par je 61, ale hrát se tady dá do noci, protože jamky jsou plně osvětleny.

Šanghajský golfový links projektoval Jack Nickalus.

Šanghajský golfový links projektoval Jack Nickalus.

Golfista samozřejmě ocení hlavně kvality klasických hřišť. Třeba Čchi-čung je známý množstvím překážek, a to jak přírodních, tak uměle vytvořených. Jedno z nejstarších hřišť Šanghaj International, postavené na začátku 90. let minulého století, je vyhlášeno specialitami místních restaurací.

Dál od městského centra, asi hodinu jízdy na jihozápad, se nachází resort The Nine Dragons se dvěma různými osmnáctkami. Některé jamky skýtají úžasný pohled na záliv Čínského moře.

Díky pobřeží Šanghaj nabízí dokonce i linksové hřiště.

Přichází velký turnaj

A konečně je tu Še-šan, tedy mistrovské hřiště postavené v americkém parkovém stylu, nesmírně zrádné a těžké. "Číhá tady na vás spousta nebezpečí. A navíc si buďte jisti, že závěr bude stát za to," uvedl irský profesionál Padraig Harrington.

Tiger Woods (vlevo) a Lee Westwood similují v Šanghaji před HSBC Champions souboj o místo světové jedničky v čínském stylu.

Tiger Woods (vlevo) a Lee Westwood similují v Šanghaji před HSBC Champions souboj o místo světové jedničky v čínském stylu.

Televizní diváci i v České republice budou moci od čtvrtka do neděle sledovat světovou špičku, jak se na turnaji HSBC Champions vypořádá nejen s vodními překážkami na 16. a 17. jamce, ale také s extrémně členitými greeny a několika nově vysazenými stromy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze