Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampion si poradil i se seniory

8 2003
Trutnov - Přestože věkem stále patří mezi juniory, dokázal biker trutnovského CCC Vella Apache teamu Jaroslav Kulhavý v Trutnově porazit i kvalitní seniorské borce. V Trutnovské padesátce, posledním závodě seriálu Kolo pro život, letošní juniorský mistr světa i Evropy za sebou nechal všechny ostatní borce, včetně Stanislava Hejduka z týmu České spořitelny, který dojel druhý.

„Jestli mě to překvapilo? Vůbec ne. Stále tvrdím, že Kulhavý je dnes v České republice nejlepším bikerem,“ uvedl trenér trutnovského týmu Jan Slavíček.

Trutnovská padesátka podle něj Kulhavému vyhovovala: „Nešlo o nijak extrémně dlouhý závod a v takových mají mladší jezdci větší šanci.“ Pro Kulhavého šlo o jeden z posledních závodů v dresu CCC Vella Apache teamu. Po sezoně totiž odchází do předního italského klubu Siemens Mobile Cannondale.

„Náš tým ještě čeká Jizerská padesátka a další menší závody, ve kterých se Kulhavý pravděpodobně představí,“ sdělil Slavíček.

Přestože sezona horských kol pomalu končí, borci trutnovského týmu si v následujících týdnech příliš neodpočinou. Většině totiž začaly cyklokrosové závody.

„Pokračujeme dál, skoro to vypadá, že nám sezona nikdy nekončí,“ konstatoval trenér trutnovského týmu.

Někteří jeho svěřenci za sebou už mají úvodní cyklokrosová vystoupení, ve kterých potvrdili, že ambice týmu nebudou o nic menší než na horských kolech.

„Naším cílem je prosadit naše borce do nominace na letošní mistrovství Evropy, které se jede v Táboře,“ uvedl Slavíček.

Své kvality ve dvou úvodních cyklokrosových pohárových závodech potvrdil nadějný junior Brož, když oba vyhrál. „Není však jediný, kdo může na nominaci pomýšlet.

Mezi juniory se mohou prosadit Groh a Čepička, v kategorii do 23 let Hlaváč,“ řekl trenér.

Ten stále ještě doufá, že na šampionát pojede také Kulhavý. „U něj však bude záležet na tom, jak na tom bude po náročné bikové sezoně se silami,“ sdělil trenér.

Výsledky Trutnovské padesátky - muži: 1. Kulhavý (CCC Vella Apache team) 1:28:50, 2. Hejduk (Čes. spoř.) 1:29:19, 3. Eberl (Kooperativa Dukla Liberec) 1:29:32, 4. Šubrt 1:31:02, 5. Jiránek (oba Bike Praha) 1:31:28, 6. Zahrádka (Velká Dobrá) 1:32:53.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze