Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šampion Dvořák podpoří oslavy

18 2006
Otrokovice - Ve velkém stylu hodlá otrokovická atletika oslavit své sedmdesátiny. Hlavním tahákem bude příští pátek a sobotu Obaly Morava halový mítink, který se může pyšnit nejlepší startovní listinou v krátké osmileté historii. V rodném kraji se po dlouhé době představí trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Závodit bude v obou dnech, disciplíny si teprve vybere. "Můžeme o tom jenom spekulovat. Odhaduju to na překážky a dálku," naznačil manažer mítinku Michal Petřík.

Bylo těžké přesvědčit Dvořáka, aby do Otrokovic přijel? "Vzhledem k tomu, že pochází ze Zlína, nám vyšel vstříc. Po letech se tady chce ukázat," uvedl.

Součástí mítinku bude sedm závodů. V pátek 27. ledna dopoledne program otevřou otrokovické halové přebory škol, v hlavní části se diváci mohou těšit na čtyřicetiyardové hladké i překážkové sprinty a na kouli.

Večer následuje volně přístupný atletický ples na Společenském domě. V sobotu 28. ledna mítink vyvrcholí skokem o tyči, dálkou, výškou a trojskokem.

"Novinkou je tyčka, o které jsme dlouho přemýšleli," poznamenal. "Možnosti haly konečně nazrály, takže tyčku můžeme nasadit."

Dvořák není jediným špičkovým atletem, který mítink obsadí. Vynikající kvalitu bude mít koule mužů.

Ve sportovní hale u městského koupaliště se představí olympijský finalista Petr Stehlík, konkurovat by mu mohl juniorský mistr Evropy Remigius Machura mladší.

"Vypsali jsme prémii za splnění limitu na halové mistrovství světa. Věříme, že na něj zaútočí," naznačil Petřík.

Startovní listiny dalších disciplín pořadatelé postupně doplňují. Jednají například s polskými dálkaři nebo maďarskými tyčkaři.

V minulých letech bývala vrcholem mítinku výška. Také o jejím obsazení se rozhodne později, protože v těchto dnech vrcholí Moravská výškařská tour.

"Nikdo zatím netuší, jak na tom výškaři po třech závodech budou a jestli budou mít zájem domlouvat se na čtvrtý," objasnil Petřík. "Dříve jsme hodně sázeli na výšku, ale tentokrát jdeme cestou jiných disciplín."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze