Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Samková si po sedmém místě vyčítala chybu. Stín tam je, uznala

Eva Samková, ilustrační foto | foto: Ota Bartovský, MAFRA

24 2016
Vítězství a sedmé místo. S takovým účtem ze závodů Světového poháru v německém Feldbergu zamíří v pondělí do amerického Aspenu na festival adrenalinových sportů X-Games. Poté, co v sobotu dosáhla na první velký triumf od olympijského zlata v Soči 2014, skončila snowboardkrosařka Eva Samková v neděli čtvrtá v semifinálové jízdě. Náplastí pak bylo vítězství v „malém finále“ druhé nejlepší šestky.

„Jenže to nebyla náplast úplná. Nejsem spokojená, ale to se stává,“ pravila po závodě.

Jaké to je vyhrát v elitní světové společnosti sobotu a v neděli skončit sedmá?
Samozřejmě je to horší, jsem zklamaná.

Nicméně jsou to dvě vysoká umístění během jediného víkendu. Už se vám někdy něco takového povedlo?
Nemyslím... Vlastně ano, před olympiádou v Soči jsem v andorském Vallnord-Arcalisu skončila taky sedmá a první. Ale to je jedno. Sedmé místo je dobré, jenže kdybych si to v semifinále nepokazila sama, nebyla bych teď naštvaná.

Co jste provedla špatně?
Zabrzdila jsem v místě, kde jsem neměla, a soupeřky se dostaly přede mně.

Neříkáte si teď, že se od vás po sobotě snowboardkrosoví patroni odvrátili?
To ne, nejsem pověrčivá. Spíš jsem si říkala, že jsem v tu chvíli neměla zabrzdit. Nebo myslíte, že bych se v sobotu radovala příliš? Není přece nic špatného radovat se, když člověk vyhraje. Zvlášť po tak dlouhé době.

Přesto je zřejmé, že jste po víkendových výsledcích poslala působivou vizitku soupeřkám do amerického Aspenu na X-Games. Aspoň to by vás mohlo těšit...
Jo, těší mě to. Hlavně si myslím, že jsem tady absolvovala dobrý trénink, kromě toho nedělního semifinále jsem to tu projížděla tak, jak bych měla. A to včetně malého finále, takže asi dobrý.

Jakou zkušenost si tedy z Feldbergu odvážíte?
Těžko říct. Musím jezdit tak, jak se má, nedělat chyby. Ale to je víceméně zkušenost z každých závodů.

Svůj sobotní závod jste ohodnotila známkou dobrý čili trojkou. Jak to vidíte dnes?
Celkově to asi bylo lepší než v sobotu, nebo aspoň ta poslední jízda v malém finále, ta byla lepší určitě. Ale lepší byli všichni, sobotní mlha zmizela.

Řekněte ještě – jak se hledá motivace, když skončíte v semifinálové jízdě čtvrtá, jste zklamaná, ale zároveň víte, že chcete všechno napravit v B-finále?
Tam vlastně ani nestihnete být zklamaný. Je vám líto, že nejste v nejlepší šestce, ale chcete vyhrát aspoň malé finále a skončit celkově sedmý. Chcete tu jízdu udělat líp než předtím, tam není o čem uvažovat. Není čas.

To se vám nakonec povedlo...
Jo, radost mám... Ale víte co? Stejně si uvědomíte, co se pokazilo předtím, takže tam ten stín je.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze