Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Salavcová přišla o tisíc dolarů

26 2000
P r a h a - Případ české snowboardistky Karolíny Salavcové, která letos v březnu strávila dva dny v americkém vězení, skončil pokutou tisíc dolarů a jistotou, že nemá záznam v evidenci americké policie a bez problémů by měla znovu získat vstupní vízum. "Teď je to v pohodě," ulevila si dnes Salavcová. Salavcová strávila po závodech US Open ve Strattonu 37 hodin ve vazbě. Tehdejší konflikt podle české snowboardistky vyprovokoval neadekvátní postup ochranky v hotelu, po kterém následovala akce místní policie a zadržení Salavcové.

Společně s ní se za mřížemi objevili tři Rakušané, dva Švýcaři a Američan. Salavcové vyměřili kauci 10.000 dolarů, kterou zaplatil tým Burton. Případ měl dohru u soudu ve Vermontu.

Snowboardistka dostala právníka, se kterým komunikovala elektronickou poštou. "Dohodli jsem se, že je důležité zajistit, abych neměla problémy získat vízum do USA a nebyla v evidenci americké police, což se před pár dny podařilo," uvedla Salavcová.

Snowboardistka dostala pokutu tisíc dolarů za to, že bouchala v hotelu na okno, když chtěla pomoci kolegovi, zavřenému s policií v pokoji. "To kvalifikovali jako výtržnictví," vysvětlila Salavcová.

Autor:


Témata: Kauce, US Open
Najdete na iDNES.czmobilní verze