Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zmizte! zlobil se Sagan na kameramana, který málem schytal ránu bidonem

20 2015
Na start 16. etapy Tour de France nesmíte, vyslechl si Sean Yates, sportovní ředitel týmu Tinkoff-Saxo. Trest je následkem nedělního incidentu mezi týmovým autem stáje, zeleným Peterem Saganem a až příliš dotěrným televizním štábem.

Čtyřicet kilometrů zbývalo z nedělní etapy do Valence, kdy se Sagan rozhodl pro výměnu bicyklu. „Chtěl jsem vyměnit kolo do hor za to sprinterské,“ vysvětloval 25letý závodník. Úvodní zvlněný ráz etapy měl končit hromadným dojezdem a Slovák chtěl být na bitvu připraven.

Jenže motocykl s kamerou se kolem cyklisty motal tak nešťastně, že Sagan nemohl u krajnice zastavit, aby na jiný stroj přesedl. Zmizte, gestikuloval, ale televizní štáb si nedal říct. „Do cesty se mi pletla motorka, takže výměna trvala déle,“ zlobil se. „Únik, ve kterém jsem jel, šlapal hodně rychle a mí kolegové museli brzdit, aby mi pak pomohli zpět.“

Tým byl rozhořčený, že mu někdo brání v práci, a když výměna proběhla, mechanik Faustino Muñoz hodil po kameramanovi bidon s vodou. A mířil tak dokonale, že posádku málem trefil.

Komisaři UCI pak tým potrestali za vážný prohřešek a Yates byl na jeden den vyloučen z kolony Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze