Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ráda dělám lidem radost, říká Šafářová. Rodičům zařídila thajskou masáž

ŠŤASTNÁ. Lucie Šafářová na Turnaji mistryň v Singapuru. | foto: Reuters

30 2015
Singapur (Od našeho zpravodaje) - To vítězství tenistku Lucii Šafářovou do semifinále Masters nepostrčilo. A přece přineslo kopu nadšení. Jí samotné. Skupince jejích nejbližších v Singapore Indoor Stadium. A taky krajance Petře Kvitové, které pomohlo k postupu. "Ráda dělám ostatním radost," řekla Šafářová po triumfu 6:4, 6:3 nad trémou ochromenou Němkou Kerberovou.

Kvitová plánovala, že po porážce od Španělky Muguruzaové odjede z arény do hotelu Marina Bay Sands. Že výsledek rozhodujícího utkání zjistí na internetu. Jenže Šafářová sokyni vyprovodila z dvorce tak spěšně, že kamarádku z prostějovského klubu ještě stihla v šatně.

Fotogalerie

„Tak jsme si plácly a Peťa mi slíbila pivo. Tak doufám, že budou aspoň dvě,“ řekla Šafářová, konečně veselá po toužebně vyhlíženém triumfu, na který hlavně kvůli zranění a nemoci čekala dva měsíce.

Přebíjí výhra všechny předchozí smutky?
Je to ta nejlepší věc, která se mohla stát. Už to bylo těžké. Snažila jsem se myslet pozitivně, ale když se nic nevyvíjí správným směrem, tak je to horší a horší. Jsem ráda, že jsem i sama sobě dokázala, že patřím mezi nejlepší. I po tolika (šesti) prohrách.

Nemohla jste postoupit a přece jste do utkání vletěla jako fúrie. Takovou motivaci jste měla?
Byla jsem fakt hodně nabuzená. Tlačila jsem ji, dobře servírovala a využívala šance. Jsem šťastná, že jsem turnaj uzavřela právě takhle.

Není to fér

Poražená Němka Kerberová kritizovala systém turnaje.

Na dvorci jste jasně vládla. Cítila jste v sobě jinou jiskru než v předchozích mačích na Masters?
Angie (Kerberová) je jiná hráčka než Petra s Garbine (Muguruzaovou), tolik to nežene, dala mi víc času. I ty první dva zápasy jsem hrála výborně, jen jsem úplně nezvládla koncovky. O to víc jsem se dnes soustředila, abych je dotáhla.

Kerberová přiznala, že byla nervozní. Předvedla byste stejný výkon, kdybyste hrála o všechno?
S lehčí hlavou se jde na kurt lépe. Na druhou stranu jsem bojovala se šňůrou porážek, kterou jsem si táhla. To člověka svazuje. Já jsem ráda, že jsem překonala vlastní pochybnosti.

PĚTKRÁT ONA. Lucie Šafářová na Turnaji mistryň v Singapuru.

Jaké bylo nadšení lidí okolo?
Je nádhera, že tu mám rodiče a další blízké. Prožívají se mnou i ty horší chvíle. Takže bylo fajn sdílet radost s nimi a taky s Petřiným týmem.

Raději dárky dáváte, nebo dostáváte?
Obojí. Potěší mě, když se někdo raduje. Našim jsem tady koupila thajskou masáž, pro tátu to byla první masáž v životě. Přišli odtud úplně rozevlátí. I to mi udělalo radost.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze