Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblíková předala kombinézu z aukce iDNES.cz, 272 tisíc jde na charitu

23 2010
Závodní kombinéza z olympijské kolekce Martiny Sáblíkové je už v rukou jejího nového majitele. Vítěz aukce iDNES.cz, pražský radní a poslanec Jiří Janeček, ji slavnostně převzal z rukou dvojnásobné olympijské šampionky v pražském hotelu Crowne Plaza. Janeček ji vydražil za 272 tisíc pro Konto Bariéry.

Dražba kombinézy se na portálu iDNES.cz uskutečnila 4. března, tedy tři dny po návratu rychlobruslařské hrdinky z Vancouveru.

"Pro nás byla čest pořádat takovouhle akci. Rádi bychom, aby se z toho stala hezká tradice. Pevně doufám, že i na příštích hrách v Londýně uspěje další český sportovec a my znovu budeme moci vydražit jeho vítězný dres či startovní číslo," řekl šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák.

Michal Hanák, šéfredaktor iDNES.cz

Aukce tohoto typu byla na iDNES.cz už podruhé, před dvěma lety byl za 330 tisíc vydražen vítězný olympijský dres oštěpařky Barbory Špotákové.

Výtěžek aukce poputuje na Konto Bariéry, s nímž portál iDNES.cz spolupracuje už 10 let. Každý rok se například koná dražba kalendáře Pirelli. "Přejme si, aby výtěžek z prodeje kombinézy mohl pomoci dobré věci," dodal šéfredaktor.

Vyvolávací cena 1000 Kč byla během celodenní aukce mnohokrát navýšena. Rozhodnutí o majiteli padlo až několik minut před koncem aukce.

Do té doby se o kombinézu dvojnásobné olympijské šampionky přetahovali dva čtenáři a přihazovali: 222 222, 233 333, 244 444...

Dražba olympijské kombinézy Martiny Sáblíkové na iDNES.cz vynesla 272 tisíc

Dražba olympijské kombinézy Martiny Sáblíkové na iDNES.cz vynesla 272 tisíc korun

Všechny zájemce přebil až poslanec za ODS a pražský radní Jiří Janeček, sám sportovní nadšenec. Účastnil se posledních dvou ročníků pouštního závodu Rallye Dakar. Letos jako jediný z Čechů v kategorii automobilů dorazil až do cíle.

"Vždy dávám celý roční poslanecký plat na charitativní činnost a rád jsem touhle cestou pomohl," řekl po aukci Janeček. "Rozhodně si kombinézu nenechám pro sebe a neskončí někde v kanceláři. Chtěl bych ji nechat vystavit na Praze 11 na Jižním Městě v obchodním centru na Chodově," dodal. Sáblíkové zároveň nabídl, aby se s ním na Dakaru svezla. "Na tohle já moc nejsem," usmála se rychloburslařská královna.

Získaná částka 272 tisíc pomůže handicapovaným, kteří touží sportovat. Zaplatí se z ní speciální kolo na závody a na dlouhé výlety, vozík pro ragby či další sportovní pomůcky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze