Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rymel se mohl radovat z pátého titulu

8 2006
Kopřivnice - Už z pátého titulu mistra republiky v soutěži dvojic se mohl tento týden radovat kopřivnický plochodrážník Adrian Rymel. Na dráze ve Slaném zvítězil ve dvojici se zkušeným jezdcem Bohumilem Brhelem. "Ty závody se nám docela povedly," usmál se 30letý jezdec, který soutěží za pražský tým AK Markéta.

"Doladili jsme veškeré potřebné detaily a konečně nám začalo všechno klapat podle představ," pochvaloval si Rymel.

Brhel hned v první kvalifikační jízdě přijel pozdě na start a byl vyloučen. Po prohře s domácí dvojicí ze Slaného však už byli Brhel a Rymel suverénní. Brhel v dalším průběhu závodu neztratil ani bod a Rymel ani jednou nevyšel bodově naprázdno.

"Na Bohouše je spolehnutí, ve spolupráci s ním se mi šlo za titulem lépe," řekl Rymel.

Gentlemanské gesto Kopřivnický plochodrážník se ovšem prosadil i v semifinálovém závodě mistrovství republiky jednotlivců, který se jel na zrekonstruované dráze v Liberci. V něm skončil na druhém místě a pohodlně se kvalifikoval do finále, které bude 28. září v Březolupech.

Navíc na sebe při těchto závodech upozornil gentlemanským gestem, když soupeři Miroslavu Fenclovi půjčil svou motorku. "Mirkovi se ta jeho zadřela, tak jsem o tom nepřemýšlel," podotkl Rymel.

Do Anglie už ne

Na závodech v Česku se kopřivnickému závodníkovi sice dařilo, ale v anglickém týmu Berwick Bandits přišel o práci. "Manažer se mnou podepsal smlouvu před začátkem tamní ligy, takže jsem se nemohl pořádně připravit," vysvětloval Adrian Rymel. K tomu se ho držela smůla.

"V prvním závodě sezony v Anglii jsem zadřel svůj nejlepší motor a nasbíral nějakých sedm bodů. Ve druhém závodě jsem zadřel svůj druhý nejlepší motor a dojížděl jsem se svou třetí motorkou, která není tak dobrá," posteskl si plochodrážník.

Ve druhém anglickém závodě získal pro tým Berwick Bandits tři body a od manažera uslyšel, že už ho nepotřebují. "Jenže není to tak dávno, co mi volal, že mě chtějí zpátky. Ale já jsem se, asi trochu i z ješitnosti, zařekl, že se nevrátím," řekl Rymel. "Jsou tady tak krásné holky, že se mi tam už nechce," smál se.

Nyní je cílem Švédsko

Svou budoucnost nyní vidí kopřivnický plochodrážník především ve Švédsku. "Před sezonou jsem dostal nabídku týmu Örnarna Speedway Marienstad. Tehdy jsem ale ještě dal přednost Anglii. Teď už vím, že to byla chyba," poznamenal Adrian Rymel.

"Naštěstí se teď naše jednání posouvají kupředu, takže mé závodění ve švédské lize vypadá nadějně." Kromě toho stíhá Rymel i závody polské elitní plochodrážní ligy V Polsku jezdí za tým KSŽ Krosno.

"Teď mám ale závodění tak akorát. Potřebuju si na chvíli odpočinout," prohlásil Adrian Rymel. Proto vyrazí domů do Kopřivnice za svou rodinou. "Domů přijedu v sobotu a chtěl bych tam alespoň týden čtrnáct dní zůstat a využít volna," řekl Adrian Rymel.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze