Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rygl váhá mezi Ramsau a Finskem

8 2000
H a r r a c h o v - Sedmička českých reprezentantů v severské kombinaci se pod vedením trenéra Luďka Šablatury ve čtvrtek vydá ke čtyřdennímu běžeckému tréninku na ledovec do Ramsau. Do Rakouska odjedou Milan Kučera, Pavel Churavý, Jan Matura, Marek Šablatura, Lukáš Heřmanský, Petr Šmejc a Vladimír Šmíd. Ve výpravě chybí nejlepší český závodník v této disciplíně Ladislav Rygl, jenž se po přípravě se švýcarskými reprezentanty v Ramsau zatím rozhoduje, kam zamíří.

"Měl jsem sice letět už v úterý do Finska, tam ale zatím prší a není sníh. Čekám na zprávy od svého otce, který také sonduje, kam zamíří švýcarští reprezentanti. Možná pojedu zítra s ostatními českými lyžaři do Ramsau. Tam se ale stále na stejném kolečku nedá běhat. V této fázi přípravy už bych potřeboval spíše skákat," poznamenal Rygl.

Reprezentační trenér Šablatura telefonicky zjistil, že ve finském Rovaniemi jsou dva stupně nad nulou a prší, ve Vuokatti je dokonce osm stupňů a také prší.

"Do pondělí bude běhat v Ramsau a potom se podle momentální situace rozhodneme, kde budeme v tréninku pokračovat. Přednost mají v této fázi přípravy kromě Rygla, jenž trénuje individuálně, Kučera s Churavým. Tato trojice se zúčastní první části Světového poháru ve skupině A," dodal Šablatura.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze