Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rydercupový tým USA plný ranařů se bude spoléhat na zkušené mazáky

Ryder Cup, jedna z nejprestižnějších golfových trofejí | foto: www.rydercup.com

8 2010
Corey Pavin má k dispozici nejdelší tým, jaký kdy Amerika měla. Kostra týmu zůstává stejná jako při posledních ročnících Ryder Cupu i Presidents Cupu, které USA vyhrály.

Kapitán amerického rydercupového týmu Corey Pavin vsadil na zkušenost. Tři divoké karty dal hráčům, kteří mají s týmovými soutěžemi zkušenosti, jednu dal sebevědomému mladíkovi Rickiemu Fowlerovi, u kterého věří, že se mu bude dařit obdobně, jako nováčkům při minulém Ryder Cupu.

Jednu z divokých karet dostal podle očekávání Tiger Woods. O jeho přínosu v týmových soutěžích, tudíž Ryder Cupu a Presidents Cupu, se pochybovalo i během let jeho nadvlády. V tomto tisíciletí Američané byli ze čtyř Ryder Cupů hned třikrát na straně poražených. Triumfu dosáhli na posledním ročníku, kde výběr USA uspěl bez zraněného Woodse.

Tiger Woods, Barclays

Tiger Woods - v Ryder Cupu se mu příliš nevedlo, na posledním Presidents Cupu válel.

Na loňském Presidents Cupu, méně prestižní sestře Ryder Cupu,

Ryder Cup (2010)

Hráči:

Phil Mickelson
Hunter Mahan
Bubba Watson
Jim Furyk
Steve Stricker
Dustin Johnson
Jeff Overton
Matt Kuchar
Tiger Woods
Stewart Cink
Zach Johnson
Rickie Fowler

Kapitán:

Corey Pavin

Asistenti kapitána:

Tom Lehman
Jeff Sluman
Davis Love
Paul Goydos

byl společně se Steve Strickerem největším tahounem USA při vítězství nad zbytkem světa.

Woods jako jediný vyhrál všech pět zápasů. Bez porážky tehdy byl i Phil Mickelson, jenž čtyřikrát vyhrál a jedno utkání půlil ve fourballu, kdy každý z dvojice hraje svým míčkem a počítá se výsledek toho lepšího.

Na minulém Ryder Cupu, který se hrál před dvěma lety ve americké Valhalle, se ve velmi dobré světle ukázali tehdejší nováčci Anthony Kim a Boo Weekley. Oba svému týmu k vítězství 16,5:11,5 dodali po 2,5 bodech. Víc dokázal jen Hunter Mahan, jenž pro USA získal 3,5 bodu. Ze zmíněné trojice v týmu figuruje jen Mahan.

Kim se po většinu času držel na místech, které zaručovaly kvalifikaci do Walesu. Na začátku května, kdy šel na operaci s vleklým zraněním palce, byl dokonce na druhém místě. Na hřiště se vrátil až na začátku srpna a z první osmičky, která má jistou účast na Ryder Cupu, vypadl. Návrat do staré formy ještě několik týdnů potrvá, i proto jej při udělování divokých karet Corey Pavin opomenul.

Anthony KIm přijel na Bridgestone Invitational dokazovat, že patří ke špičce.

Anthony Kim při svém debutu na Ryder Cupu zářil. Letos sis jej nezahraje.

Ryder Cup (2008)

Hráči:

Phil Mickelson
Stewart Cink
Kenny Perry
Jim Furyk
Anthony Kim
Justin Leonard
Ben Curtis
Boo Weekley
Chad Campbell
J.B. Holmes
Hunter Mahan
Steve Stricker

Kapitán:

Paul Azinger

V Presidents Cupu nehrají golfisté z Evropy. Za střetnutí starého kontinentu s USA se dá považovat světová jamkovka. Letos v Arizoně byla jednoznačnou záležitostí evropských hráčů.

Vítězem se stal Ian Poulter, jenž nechybí ve výběru Colina Montgomerieho. Ve finále porazil Paula Casey, který, ač přeborník v jamkovce a světová devítka, se do dvanáctičlenného týmu nedostal. Na třetím místě tehdy skončil Camilo Villegas, jehož se jako Kolumbijce Ryder Cup netýká. Tomu podlehl další Evropan Sergio García, jenž se jinak herně trápí, a tak si jej Monty vzal jako čtvrtého asistenta.

Američtí golfisté Jim Furyk (vlevo) a Justin Leonard se radují z vítězství v Ryder Cupu.

Američtí golfisté Jim Furyk (vlevo) a Justin Leonard se radují z vítězství v Ryder Cupu.

O úspěchu Evropy v Arizoně svědčí i fakt, že ve čtvrtfinále byl jen jeden Američan - Stewart Cink.  

Presidents Cup (2009)

Hráči:

Tiger Woods
Phil Mickelson
Steve Stricker
Kenny Perry
Zach Johnson
Stewart Cink
Sean O'Hair
Jim Furyk
Anthony Kim
Justin Leonard
Lucas Glover
Hunter Mahan

Kapitán:

Fed Couples

Tomu před branami semifinále vystavil stopku Casey. Právě zkušený Cink, který sice letos žádný turnaj nevyhrál, byl další Pavinovou volbou. I o něm se hojně hovořilo jako o jednom z favoritů na kartu. Je to zvučné jméno, vítěz British Open, s jamkovkou i týmovými soutěžemi má zkušenosti. Navíc je znám jako klidný hráč, se kterým chce ve dvojici hrát skoro každý.

Právě Phil Mickelson, Tiger Woods, Stewart Cink, Jim Furyk, Steve Stricker budou těmi, kteří mají favorizované Evropany předčit hlavně zkušenostmi.

Při pohledu na americkou sestavu je zřejmé, že v týmu převažují ranaři a zkušení hráči. Podle minulého kapitána Paula Azingera se dokonce jedná o nejdelší tým, jaký kdy Amerika měla. Dustin Johnson, Bubba Watson, Phil Mickelson, Tiger Woods, Rickie Fowler, Jeff Overton - ti všichni dokáží poslat míček hodně daleko. Ve Walesu ale bude rozhodující spíš přesnost a hra na greenech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze