Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ryder Cup je dobrý byznys, 200 tisíc lidí už se chystá do Walesu

Divácká návštěva Ryder Cupu bude mnohem větší, než když se na stejném místě hrál turnaj Wales Open. | foto: AP

1 2010
Zatímco o Ryder Cup začnou týmy Evropy a USA soupeřit přesně za měsíc, boj o ekonomickou úspěšnost velké golfové akce právě vrcholí. Letošní ročník ve velšském Celtic Manor Resortu by navzdory krizi mohl vynést více peněz než ten minulý, který se v roce 2008 konal v americké Valhalle.

Dokumentuje to prodej sponzorských balíčků. I když jsou některé stále ještě k prodeji, a to jak za 650 liber, tak za 3 800 liber.

Ruud Gullitt a Jodie Kiddová na golfovém turnaji All Star Cup v Celtic Manor Resortu, dějišti Ryder Cupu 2010.

Bývalý fotbalista Ruud Gullitt a modelka Jodie Kiddová na golfovém turnaji All Star Cup v Celtic Manor Resortu, dějišti Ryder Cupu 2010.

"Na průměrný turnaj PGA, nebo i na major, se takových balíčků prodá kolem třiceti, což je solidní. Když se dostanete na čtyřicet, je to výjimečný úspěch," uvedl Michael Belot, odborník na danou problematiku z PGA of America pro agenturu Reuters.

Alice Cooper na golfovém turnaji All Star Cup v Celtic Manor Resortu, dějišti Ryder Cupu 2010.Před dvěma lety jich pořadatelé prodali jedenašedesát. Letošní čísla dosud nejsou známa, ale podle dostupných informací budou celkové tržby v tomto segmentu vyšší.

Sponzorské balíčky obsahují nejrůznější služby pro jejich majitele - jídlo, pití včetně alkoholu, parkovací místa, různé suvenýry. Liší se podle kvality, místa, odkud je vidět na hřiště, a délky od jednodenních až po celoturnajové.

K maximálnímu zisku pořadatelů přispívá také důkladný systém prodeje vstupenek. Organizátoři se pečlivě zajímají o to, zda mají majitele všechny, které rozdali anonymně v rámci různých partnerství. Organizace, které je mají k dispozici, zodpovědně vracejí zbylé lístky.

Poslední várka byla dána nedávno do dodatečného prodeje, aby očekávaný počet 200 tisíc fanoušků golfu do dějiště velkého zápasu skutečně dorazil.

Samozřejmostí je prodej reklamních předmětů a licencí na oficiální rydercupové zboží. Organizační výbor profituje také z integrované dopravy v oblasti Newport - Cardiff. Svět sám o sobě je obchod s televizními právy a reklamním časem.

Jane Seymourová na golfovém turnaji All Star Cup v Celtic Manor Resortu, dějišti Ryder Cupu 2010.

Herečka Jane Seymourová a rocker Alice Cooper (nahoře) na golfovém turnaji All Star Cup v Celtic Manor Resortu, dějišti Ryder Cupu 2010.

Celtic Manor je se svou ubytovací kapacitou, kongresovým centrem, bohatou nabídkou v oblasti sportu a wellness výdělečným podnikem. Vysoké ceny nasadily i hotely a penziony v okolí, lidé pronajímají na přelom září a října své byty a domy.

Ze třídenní události profituje celá země. Před pěti lety, kdy Wales získal právo uspořádat letošní Ryder Cup, činil roční příjem z golfové turistiky této části Velké Británie 27 milionů liber. Odhaduje se, že zápas Evropy a USA pomůže k překročení hranice 100 tisíc.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze