Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlost není vše, potvrzuje Honda

17 2006
Sepang - Známý fakt, že v pátek nejde při velkých cenách ani tak o rychlost, jako o kvalitu přípravy monopostů pro kvalifikaci a závod, potvrdil v Bahrajnu tým Hondy. Jeho testovací jezdec Davidson sice vyhrál druhý trénink, ale ke spokojenosti měl tým daleko.

"Je před námi ještě hodně práce na nastavení. Doufejme, že do zítřka všechny problémy vyřešíme," přeje si jednička stáje Button.

Brit Button a jeho kolega Barrichello nedokázali zajet lepší než osmý, respektive desátý čas, a oba vyjadřovali s vlastnostmi vozu velkou nespokojenost. "Pracovali jsme hlavně na výběru pneumatik a celkovém vyladění vozu, ale potřebovali bychom více času," pokračoval britský mladík.

Rubens Barrichello se a autě vyjařoval ještě více nelichotivě. Brazilec se s ním trápil už v Bahrajnu, kde postupně vypadl z bodovaných pozic. Nyní se opět zdá, že na Renault nebo Ferrari mít nebude.

"Při brždění to stále není ono, pereme se s tím už od minulého závodu," uvedl nováček v Hondě, který před sezonou přišel z Ferrari. "Je před námi ještě hodně práce na nastavení, takže jediným pozitivem prvního dne byl čas Anthonyho (Davidsona)."

Ani Davidson sám nebyl příliš spokojen. Sice byl rychlý, ale kvůli problémům s brzdami dostal v druhém tréninku smyk. "Samozřejmě mě potěšilo, že jsem druhou velkou cenu v řadě vyhrál trénink, ale měli jsme technické problémy, takže to nebylo zrovna ideální. Přesto bylo auto na konci dne o trochu lepší, a snad v tom budeme v sobotu pokračovat."

Pozitivní novinkou pro tým byl fakt, že navzdory extrémním podmínkám na okruhu v Sepangu, s motory nebyly ani nejmenší problémy.

"Co se týká motorů, je to jednoduché," uvedl hlavní inženýr Šuhei Nakamato. "Přes vysokou teplotu a vlhkost jsme nezaznamenali žádné potíže. A to oba motory čeká druhý závod v řadě. Nyní musíme analyzovat všechny data, abychom získali co nejelpší místa na startovním roštu."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze