Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Atletičtí šampioni Šubenkov a Kučinová i další Rusové smějí závodit

Maria Kučinová | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

11 2017
Mezinárodní atletická federace (IAAF) umožnila start na mezinárodních akcích dalším sedmi ruským atletům. Mezi těmi, kteří budou moci závodit jako neutrální sportovci navzdory suspendaci ruského atletického svazu za doping, jsou i mistři světa Sergej Šubenkov a Maria Kučinová.

IAAF oznámila, že sedmička nově schválených atletů se připojí k pětici svých krajanů, kteří dostali povolení startovat na mezinárodních akcích už dříve. Z více než stovky žádostí od ruských atletů závodit pod neutrální vlajkou zatím letos mezinárodní federace 10 schválila a 17 zamítla.

Aby se mohli atleti vrátit na mezinárodní scénu, museli prokázat, že byli delší dobu testováni mimo ruský antidopingový program.

NIC MĚ NEZASTAVÍ! Rus Sergej Šubenkov slaví, právě jako první proběhl cílem v

Sergej Šubenkov

Výškařka Kučinová a běžec na 110 m překážek Šubenkov jsou mistry světa z Pekingu 2015, budou tak moci letos v Londýně obhajovat své zlaté medaile. Startovat na mezinárodní scéně budou nově také halový mistr Evropy z Prahy 2015 ve skoku do výšky Daniil Cyplakov, tyčkaři Ilja Mudrov a Olga Mullinová a chodci Sergej Širobokov a Jana Smerdovová.

Ruský svaz byl kvůli státem organizovanému dopingovému programu v zemi plošně vyloučen z mezinárodních soutěží v listopadu roku 2015. IAAF už v únoru avizovala, že do srpnového MS v Londýně suspendace zrušena nebude.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze