Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský medvěd Karelin skončil se zápasem

15 2000
M o s k v a - Legenda světového sportu, ruský zápasník Alexander Karelin, se rozhodl ukončit svou hvězdnou kariéru. Ruský medvěd, jak se mu přezdívalo, celých 13 let neokusil hořkost porážku, ale na olympiádě v Sydney se musel spokojit jen se stříbrem.Svůj odchod oznámil v rozhovoru pro deník Sport Expres.

"Už před Sydney jsem chtěl po olympiádě končit a své rozhodnutí dodržím," uvedl Karelin, jenž na OH prohrál ve váhové kategorii do 130 kilogramů až ve finále s Američanem Rulonem Gardnerem 0:1 na body. "Už nikdy nechci zklamat své fanoušky, kteří mi věří a doufají v další vítězství," prohlásil držitel devíti titulů mistra světa.

Karelin připustil, že byl po porážce hodně rozladěn komentáři v ruském tisku, který mu především vyčetl, že se věnoval politice a obchodu na úkor sportu. "Byl jsem hodně zklamán, už kvůli fanouškům, kteří mi věřili. Nikdy jsem neprohrál se zahraničním soupeřem, o to víc mě to mrzí," pravil. "Navíc to byl Američan," dodal Karelin, který chce kandidovat do parlamentu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze