Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rubena Cupu kralují jezdci Rubena Fort

16 2000
K u t n á H o r a - Stejně jako před rokem vévodí úvodu nejvýznamnějšího domácího seriálu v cross country horských hor, Rubena Cupu, jezdci celku Rubena Fort. Po vítězství Milana Spěšného v prvním dějství před týdnem v Teplicích nad Metují jej v Kutné Hoře skvěle zastoupil loňský mistr ČR v kategorii do 23 let Tomáš Doležal. Druhý skončil Pavel Štícha z Authoru Expandia a třetí jeho klubový kolega Stanislav Hejduk. Závod žen se stal kořistí Jany Jeřábkové z KVK Kolín. Na okruhu v Kutné Hoře jí však byla velkou soupeřkou ruská závodnice Alla Jepifanovová, která za ní zaostala o pouhých sedm desetin sekundy.

Hned v prvním ze sedmi okruhů ujel soupeřům úspěšný cyklokrosař Petr Dlask, získal náskok, ale dvojnásobné potíže se řetězem jej poslaly v závěru druhého kola do depa. Ve čtvrtém okruhu se vpředu vytvořila čtyřčlenná skupina ve složení Hejduk, Ježek, Kořínek a Doležal, s desetisekundovým odstupem jeli Spěšný, Kondis, Hrach, Štícha a Slovák Barenyi. Zanedlouho se obě skupiny spojily a vzápětí nastoupil Štícha, jenž získal malý náskok. Tempo skupiny pronásledovatelů diktoval především Kořínek.

V předposledním okruhu se na Štíchu dotáhl výborně jedoucí Doležal, ve stoupání ukázal záda i jemu a do posledního kola vjel s minutovým náskokem. To však byl již mimo trať Kořínek, kterého vyřadily z boje o stupně vítězů žaludeční potíže. Doležal dokázal v závěru ještě zrychlit a zvítězil s velkým náskokem před trojicí závodníků Authoru, pátý skončil veterán Radovan Fořt.

Vítězka v ženské kategorii udělala druhý krok k zisku zlaté cihly v hodnotě 50.000 korun, který je určen pro závodníka či závodnici, který v šestidílném pohárovém seriálu alespoň čtyřikrát vyhraje.

Hned od startu se v čele usadila dvojice Jepifanovová - Jeřábková, zatímco třetí Polívková již v prvním kole začala ztrácet. Na okruhu se třemi náročnými stoupáními se rozhodlo dva kilometry před cílem, kdy Jeřábková získala asi padesátimetrový náskok. Ten sice její soupeřka v závěrečném sjezdu stáhla, ale vítězství Jeřábkové bylo naprosto jasné.

Mezi juniory potvrdil David Kášek z Budvaru Tábor, že v současné době jej může zdolat v cyklokrosu, na silnici i v cross country v domácím pelotonu jen málokdo. Okamžitě po startu se prodral ze zadní pozice na vedoucí místo a určoval tempo závodu. Soupeři se mu jen dívali na záda, s úctyhodným odstupem přijel do cíle vítěz prvního závodu z Teplic nad Metují Pavel Boudný.

Muži: 1. Doležal (Rubena Fort) 2:25:39, 2. Štícha -1:57, 3. Hejduk -2:13, 4. Ježek (všichni Author) -3:08, 5. Fořt (Rubena Fort) -3:25, 6. Sulzbacher (Merida Timex) -3:37, 7. Barenyi (SR) -4:06, 8. Kondis (SR/ČS MTB) -4:18, 9. Hrach (ČS MTB) -4:27, 10. Vokrouhlík (Rubena Fort) -5:23.
Pořadí po dvou závodech: 1. Doležal 88 bodů, 2. Ježek 85, 3. Hejduk 79, 4. Štícha 78, 5. Spěšný (Rubena Fort) 73, 6. Fořt 50.

Ženy: 1. Jeřábková (KVK Kolín) 1:46:04, 2. Jepifanovová (Rus./Volvo Cannondale) -1, 3. Polívková (Gary Fischer) -2:50.
Pořadí po druhém závodu: 1. Jeřábková 110 bodů, 2. Polívková 90, 3. I. Bublová (ZAMO IRC) 76.
Junioři: 1. Kášek (Budvar Tábor) 1:31:27, 2. Boudný (Rocky Bike) -1:15, 3. Zelený (Redpoint Teplice n. M.) -2:46.
Pořadí po druhém závodu: 1. Boudný 103, 2. Zelený 84, 3. Vočadlo (Amulet) 76.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze