Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozvedený Woods hrál jako z partesu, v play-off je zatím nejlepší

Tiger Woods, první kolo The Barclays 2010. | foto: AP

27 2010
Sluší se začít informací sportovního charakteru a ta zní: Tiger Woods se zbavil problémů se švihem a v prvním kole The Barclays to bylo vidět. Na úvod zahajovacího turnaje play-off PGA Tour zahrál světový hráč číslo jedna 65 ran (šest pod par) a spolu s Vaughnem Taylorem se ujal vedení. A teď to další: Woods hrál jako vyměněný poté, co se před třemi dny rozvedl.

Hrál hrozně v době, kdy se potýkal s dozvuky aféry s nevěrou. S manželkou Elin k sobě marně hledali cestu a nakonec nechali hlavní slovo právníkům. Jako by to nebyl on a jeho jindy charakteristický golfový úder. Teď v Ridgewood Country clubu exceloval. "Byl to den dobře trefovaných míčů," naskočil rychle a rád na vlnu euforie.

Vaughn Taylor, první kolo The Barclays 2010.

Vaughn Taylor, první kolo The Barclays 2010.

Forma se mu vrátila včas. Do play-off se dostal ze 112. místa žebříčku FedEx Cup a kdyby tam zůstal, znamenalo by to jeho konec se sezonou PGA Tour, pokud by snad nechtěl hrát mnohem hůř obsazenou Podzimní sérii. Pro druhý díl nadstavbové části se startovní pole zúží na sto hráčů.

"Je hezké, mít nad tím kontrolu," rozplýval se Woods nad svým výkonem na turnaji, dotovaném stejně jako tři následující částkou 7,5 milionu dolarů. Městečko Paramus v New Jersey je svědkem teprve desátého letošního startu někdejšího suveréna. A diváci zároveň viděli nejlepší soutěžní kolo, jaké Woods v tomto roce předvedl.

Tiger Woods, první kolo The Barclays 2010.

Sdílnější než v období bez výhry Američan "prozradil", že pracoval na nápřahu, na pohybu dolů a na prošvihu, čímž vyvolal smích auditoria tiskové konference. "Je to úžasné takhle trefovat míč. Celý rok jsem to tak nedokázal," zvážněl zase. Uteklo mu sice jedno bogey, ale sedmičkou birdie se dostal na pozici, na jakou býval zvyklý.

Evropané vlažně, Čejka špatně

Být lídrem je mnohem vzácnější pro Taylora, dvojnásobného vítěze Reno-Tahoe Open, jenž mimo tento menší turnaj nikdy na takové úrovni první nebyl. Jeho čtvrteční skórkarta obsahuje stejné hodnoty jako Woodsova, jen na rozdílných jamkách.

Za vedoucí dvojicí jsou o ránu zpět další Američané Ryan Palmer a Brian Gay spolu s Australanem Adamem Scottem. Pokud to téma Woods dovolí, pozornost se však soustřeďuje na jiné.

Phil Mickelson, první kolo The Barclays 2010.

Phil Mickelson, první kolo The Barclays 2010.

První kolo se nepovedlo Philu Mickelsonovi, jenž s bilancí +1 (jedno birdie, dvě bogey...) patří do osmé desítky průběžného pořadí. Jen o ránu líp je na tom vedoucí muž americké sezony Ernie Els z Jižní Afriky.

Spíše vzdáleni předním příčkám jsou také předpokládané opory evropského rydercupového týmu. Nejlepší Rory McIlroy (-3) ze Severního Irska zaujímá po prvním kole The Barclays dělené dvacáté místo, Angličan Ian Poulter (-1) je na dělené 44. pozici.

Paul Casey, první kolo The Barclays 2010.

Paul Casey, první kolo The Barclays 2010.

Aspiranti na divokou kartu začali buď lehkým rozjezdem - Angličan Paul Casey i Padraig Harrington z Irska zahráli dvě rány pod par. Další anglický golfista Justin Rose je na tom navlas stejně jako Mickelson.

Do prvního turnaje nadstavbové části zámořské sezony se kvalifikoval i Alex Čejka. Německý hráč českého původu zahrál na úvod dvě rány nad par a průběžně vypadl ze stovky postupujících do Deutsche Bank Championship, druhého dílu play-off.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze