Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítková: Při druhé ležce jsem si hlídala stranu, ale nepohlídala si výšku

Veronika Vítková v cíli stíhacího závodu žen v italské Anterselvě | foto: Český biatlon, Petr Slavík

23 2016
Ze třetí desítky, kam klesla po třech chybách na druhé ležce, se probíjela pořadím stíhacího závodu stále výš, až na 13. místo v cíli. Pro Veroniku Vítkovou to je druhé nejlepší umístění v kariéře na tratích v Anterselvě. „Dneska už to bylo běžecky určitě lepší než ve sprintu,“ pochvalovala si.

Běžecky jste dnes dosáhla desátého času. Prospělo vám, že v porovnání se sprintem byla před stíhacím závodem aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku o dva dny delší?
Já si myslím, že určitě. Většinou ty první tři dny bývají nejhorší a pak se to začíná zlepšovat. Což se asi stalo. Střelba na tři nádechy mezi ranama byla pořád, to se nemění. Ale pocit na trati jsem dneska měla dobrý. Cítila jsem se líp než ve sprintu i než minulý týden v Ruhpoldingu.

První ležka byla ve vašem podání bezchybná, na té druhé pak přišly tři chyby. Trenér Zdeněk Vítek po závodě říkal, že jste si možná až příliš hlídala vítr a rány byly výškově rozházené. Co se tedy stalo?
Předtím při přílezdu na první ležku foukalo, tak jsem cvakala a reagovala proti větru. Když jsem přijela na druhou ležku, foukalo míň, proto jsem cvaky vracela. Jenže při samotné střelbě začalo zase foukat. Jakmile jsem nedala první ránu, cvakala jsem zase zpátky. A zbytečně jsem si asi potom hlídala stranu a nepohlídala si už výšku.

V dalším průběhu stíhačky jste se však vytrvale propracovávala zpátky do popředí. Takže motivace i sil jste měla stále dost.
Byla škoda, že jsem hned první stojku nešla za nula, ale za jedna. To by pak mohlo ve výsledcích vypadat ještě o hodně jinak, protože na stojkách se začalo hodně kazit. Ale když si vzpomenu, že jsem po ležkách byla až nějaká osmadvacátá, tak ta třináctka v cíli je nakonec pěkná - ačkoliv jsem měla v posledním kole na dohled i první desítku. Ze začátku kola to dokonce vypadalo, že bych ji mohla dát, ale nevyšlo to.

Při stojkách na střelnici zesílil vítr? Protože počet chyb v podání nejlepších biatlonistek byl až nezvykle vysoký.
Je pravda, že tam foukalo víc. A také se u všech určitě kumulovala únava. Je vidět, že ta střelba je tu náročná.

Ve Světovém poháru jste nyní celkově devátá, těsně za Eckhoffovou a Pidhrušnou. Když shrnete vás druhý pohárový trimestr, jak byste ho zhodnotila?
Bylo to jako na houpačce. První Ruhpolding byl dobrý, druhý horší a tady jsem se zase vrátila k dobrým výkonům. Mohu být spokojená.

A po nedělní štafetě se už těšíte na pár dní klidu?
Doufám, že nějaký den volna dostaneme. Uvidíme. Únava je velká. Ale pro všechny je to stejné.

Co říkáte výkonům Rusek? Sprint tu ovládla Podčufarovová, stíhačku Jurlovová. Což se rozhodně nečekalo.
No... zřejmě jim to tady v Anterselvě svědčí. A blíží se mistrovství světa a ony se opět jednou před ním rozjíždějí.
.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze