Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybar: Už jsem se cítíl líp. Snad dostanu v sobotu šanci něco zkusit

Zdeněk Štybar u autobusu své stáje za cílem 13. etapy | foto: Tomáš Macek, MAFRA

14 2017
Foix (Od našeho zpravodaje) - Za cílem druhé pyrenejské etapy Tour dorazil k týmovému autobusu Quick-Stepu a ptal se: „Jak dopadl Dan?“ Daniel Martin, jeden z lídrů jeho stáje, přijel do Foix šestý a stejná příčka mu patří také celkově. „To je dobré,“ pokýval hlavou Zdeněk Štybar. Jeho myšlenky však už směřují i k etapě sobotní, která by mohla svědčit klasikářům.

Byla páteční druhá pyrenejská etapa i tak trochu podle filmu Rychle a zběsile?
Její začátek určitě. Ale zbytek dne celkem ušel. Tedy pro mě. Čekal jsem to dnes horší, než to nakonec bylo. Sešli jsme se na trati docela velká skupina a společně jsme etapu došlapali relativně v klidu.

Ve vašem případě také s myšlenkami na sobotu?
Doufám, že se mi zítra pojede dobře. Snad budu mít svůj den a něco zkusím.

Dá se říci, že ve vaší dnešní skupině se sešla většina klasikářů, kterým se zamlouvá zítřejší 14. etapa? Chtěli jste pošetřit síly a v sobotu pak pomýšlet na vítězství v Rodezu?
Víceméně jo. Byla tam se mnou i spousta kluků, co se štelují na zítřejší etapu. (Skupina dojela se ztrátou 15 minut na vítěze dne Barguila. Z elitních klasikářů byl více v popředí jen Greg van Avarmaet, který ztratil šest minut - pozn. red.) Uvidíme, jak na tom kdo zítra bude a jaká skupina po startu odjede. Ta etapa se může vyvíjet různě.

Fotogalerie

13. etapa Tour de France

Označil byste její profil za klasikářský?
Dá se říct, že to je klasikářská etapa, ale myslím si, že bude těžší, než vypadá na papíře. Její finále by mi mělo sedět. Předtím bude opravdu hodně záležet na tom, jak se celá etapa vyvine na začátku, kdo bude v úniku a kolik lidí. Od toho se bude vyvíjet zbytek dne. Je možné, že nikdo nebude mít zájem únik dojíždět. A my ho po všech těch odpracovaných hodinách na špici pelotonu (pro Marcela Kittela) asi sjíždět nebudeme. V tom případě pak patrně ani nedostaneme šanci bojovat o vítězství.

Také byste mohl sám skočit do úniku.
Uvidíme. Opravdu závisí i na těch počtech. Pokud odjedou tři lidi, půjde únik zezadu kontrolovat. Pokud jich odjede dvacet, bude to složité.

S Phillipem Gilbertem, vašim spolubydlícím na pokoji, jste domluveni, na koho ze dvou klasikářů Quick-Stepu se tentokrát pojede?
S Philem se domluvíme. My tu bereme všechno den za dnem. Probereme to.

Dal jste mu přednost při klasikářské třetí etapě v Belgii. Že by vám to nyní vrátil?
Třeba jo.

Vaše nohy a tělo jsou na tom na konci Pyrenejí jak?
Pravdou je, že doktor mi dal přede dvěma dny antibiotika, ještě je mám na další tři dny. Ve čtvrtek jsem si Pyreneje protrpěl, to byl asi můj nejhorší den z celé Tour. Ale dnes už se mi jelo líp. Takže doufám, že v sobotu zažiju dobrý den, že už se trápit nebudu a snad dostanu šanci něco zkusit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze