Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Za volantem jsem agresivní, říká řidička Sáblíková. Letěla už třístovkou

ZLATÁ. Martina Sáblíková, rychlobruslařská šampionka z her v Soči, převzala vůz, co odráží její olympijský úspěch. | foto: ČTK

19 2014
Když zlato, tak vždy a všude. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková se od svých partnerů dočkala dalšího překvapení, nejblyštivější kov už nebude mít jen ve vitrínce na ozdobu, až si sedne za volant, zlato bude i všude kolem ní. Šestadvacetiletá šampionka z ledových oválů se bude prohánět v novém sporťáku zlaté barvy. "Je to pecka!" říkala a zakrývala si při tom dojetím oči.

Stačí do internetového vyhledávače naťukat heslo Sáblíková - řidička a vyskočí video, co o úspěšné rychlobruslařce před čtyřmi lety natočila nizozemská televize. "Ty vole, co děláš, kreténe? Vždyť jsem měla přednost. Bych ho zabila, vole," čertila se Sáblíková tehdy, když na křižovatce nedostala přednost.

"A řekla bych, že se na tom nic nezměnilo," připustila teď, kdy bude mít pod kapotou nespoutané stádo koní.

Takže vás asi dárek potěšil.
Miluju auta, jsem fanoušek do aut a tenhle dárek je pro mě něco úžasného, něco, co si člověk může užít. Věcné dary jsou hezké, že si je člověk někam vystaví, ale tady, když si do toho člověk sedne a může se projet, je to něco jiného.

Co ta barva? Trošku šílená.
Zlatá se mi líbí hlavně na medailích, ale ani na tom autě mi to nevadí. Budou na to různé reakce, ale s tím se musí počítat.

Jaká jste řidička?
Nervózní, jezdím samozřejmě trošku agresivněji, rychleji a hodně nadávám, ale jinak jezdím v pohodě. Mám ráda široké německé dálnice, když není velký provoz, kde člověk opravdu může jet.

Takže kolik máte rychlostní rekord?
295 kilometrů v hodině. To jsem tenkrát jela s Corvettou.

Co vy a policie?
Mám všechny body. Sice jezdím agresivně, ale fakt se snažím nepřekračovat rychlost.

Nevadí vám, když vás někdo předjede?
Jako sportovního fanatika určitě ano, já beru všechno závodně.

A co nehody?
Jednou jsem to při couvání narvala do přívěsu a rozpárala zadek auta. Musela jsem pak hledat klacek a rovnala plech, protože mi to škrtalo o kolo. A pak jsem zase urazila zrcátko při couvání od baráku. Mamka mi ukazovala a pak už jen tak divně koukala.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze