Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Překonala únavu, kvalifikaci ne. Dvě desetiny zamrzí, litovala Vrabcová

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová v kvalifikaci sprintu SP v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

11 2014
Mohlo ji dusit zklamání, jen 14 setin dělilo Evu Vrabcovou od postupu do vyřazovacích bojů ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Ale přestože vystoupení české běžkyně na lyžích na Vysočině netrvalo ani tři minuty, za cílem coby 32. žena kvalifikace říkala: "Jsem spokojená."

Pár hodin před startem jediného pohárového víkendu v Česku totiž nebyla česká jednička přesvědčená, že bude na startu úvodního závodu stát. "Byla jsem extrémně unavená a hodně jsem uvažovala o tom, že nepojedu," přiznala před individuálním sprintem.

V nohou totiž pořád cítila únavu z etap Tour de Ski, kde obsadila životní 8. místo. "Nakonec jsem ale ráda, že jsem jet mohla. Bohužel, ty dvě desetinky, to je jeden odšlap..."

I tak pořád trvá spokojenost?
Samozřejmě že mě to hodně štve, je to hloupé. Všichni jsme se chtěli doma ukázat, bohužel to nevyšlo nikomu z nás.

Kdy jste se rozhodla, že do závodu nastoupíte?
V pátek večer. Když jsem mluvila se svým kondičním trenérem, říkal mi: Nejezdi. Ale ráno jsem se probudila, nebylo to tak strašný, navíc svítilo sluníčko, trať byla perfektní. Nohy si žádaly, že chtějí jet, tak jely.

Jak se cítíte teď?
Je to o sto procent lepší než v pátek. Určitě mě to jedno kolečko neunavilo natolik, abych měla nějaký problém v týmovém sprintu.

Neulevilo se vám trošku, že jste nepostoupila? Můžete šetřit síly na týmový sprint.
Asi ne. Asi by to bylo hodně těžké, ale je to domácí závod a postavit se tady do kontaktního závodu by pro mě bylo nádherné. Takže mě mrzí, že to nevyšlo. Ale doufám, že si to vynahradím v neděli.

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová v kvalifikaci sprintu SP v Novém Městě na Moravě

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová v kvalifikaci sprintu SP v Novém Městě na Moravě

Mění se váš vztah ke sprintům? Na Tour de Ski vám vycházely.
Určitě ne. Na Tour nebyl skoro žádný čistý sprinter a tady to taky stoprocentní není, hodně lidí chybí. Nicméně jsem ukázala, že i za téhle konkurence jsem schopná na hraně třicítky jezdit. Bohužel tam něco málo chybí, to jsme dotrénovat nestihli. Tak třeba příští rok se to zlomí.

Týmový sprint bude generálkou v Soči?
Já ještě úplně nevím, jak ty týmy budou postavené. Já bych strašně ráda chtěla jet s Kájou Grohovou, protože klasické sprinty jezdí výborně, přestože ke konci závodu už by problém mít mohla. Nicméně sprinty ona umí a strašně ráda bych jela s ní. Na svěťáku v Asiagu jsme měly obrovskou smůlu, kdybychom tam nespadly, tak to mohlo být úplně o něčem jiném.

A o dalších startech na olympiádě už jasno máte? Pořád je ve hře i to, že postavíte ženskou štafetu.
Pro mě by to bylo asi horší, protože se po mě bude chtít, abych jela tým sprint, máme větší šance. Já bych pak jela tým sprint, k tomu štafetu, do toho skiatlon a desítku. Tím, že chci mít nejdůležitější závod závěrečnou třicítku, by se pak něco muselo vypustit. Nebo by to odnesla ta třicítka a to bych strašně nerada.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze