Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Síla v týmu byla a je. Jsme nažhavení, říká vítkovický Jelínek

Jan Jelínek (vlevo) | foto: wfc2010photos

27 2014
Dlouho po začátku sezony se vítkovičtí mistři hledali. Teď už ale zase soupeřům nahánějí strach. "V kabině jsme nažhavení, abychom vyhráli titul," říká kapitán 1. SC WOOW Vítkovice Jan Jelínek.

Dlouho jste se pohybovali pod hranou play-off. Neztráceli jste naději, že se vyšvihnete zpět?
Kdybychom nevěřili, že to dokážeme, nezvedli bychom se a tolikrát nevyhráli. Začátek sezony byl ale fakt strašný. Nevycházelo nám vůbec nic. Ale síla v týmu byla a je. Věděli jsme, že se to musí zlomit, že trénujeme dobře, že víme, co máme hrát. V našem projevu se to postupně odrazilo. Začali jsme hrát lépe a sbírat body.

"Zápasy jsme dokázali urvat ne florbalovou kvalitou, ale tím, že jsme se kousli, a umlátili jsme to."

Jan Jelínek, florbalista 1. SC WOOW Vítkovice

Co bylo špatně?
Hráli jsme špatně, nedávali jsme góly. Naopak cokoliv, co letělo kolem naší brány, tak byl gól. Nebylo to ke koukání a sami jsme z toho měli strašný pocit. Člověk trénuje, říká si: Dneska to zlomíme. Ale zase nic. Nikoho z nás to nebavilo, protože jsme věděli, že máme sílu na to, abychom to zlomili. Nevzpamatovali jsme se tak rychle, jak bychom chtěli.

V útlumu vás zastihl i turnaj Ligy mistrů, že?
Tam se spojilo všechno se vším. Naše rozpoložení a kvalita soupeřů. Dopadlo to tak, že jsme vlastně jeli "na výlet" za florbalem do Finska. Přišlo to pro nás v nejhorší možnou dobu. Neříkám, že kdyby se to hrálo teď, tak bychom vyhráli, ale náš projev by byl lepší.

Kdy přišel zlom?
Byly to asi první Michalovy zápasy (po změně trenéra, kdy Radomíra Mrázka nahradil Michal Deus - pozn. red.). Náš projev byl urputnější, hráli jsme více srdcem. Zápasy jsme dokázali urvat ne florbalovou kvalitou, ale tím, že jsme se kousli, a umlátili jsme to. To nás posadilo na lepší vlnu, na které se vezeme prakticky doteď.

Nemůže přijít pocit sebeuspokojení a podcenění dalších duelů?
To ne. V kabině jsme nažhavení, abychom vyhráli titul. Teď se začíná hrát o vše a věřím, že předvedeme to nejlepší, co v nás je.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze