Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec klidu, z Ledecké je favoritka. Sympatický optimismus, říká

NA TRATI. Ester Ledecká paralelním slalomu v Bad Gasteinu. | foto: AP

12 2014
Hlavně si to užít, prohlašuje celou sezonu o ambicích v olympijském Soči. Poslední výsledky ve Světovém poháru však snowboardistku Ester Ledeckou řadí do jiné pozice. V pátečním paralelním slalomu v Bad Gasteinu dojela druhá, v neděli ve stejném závodě třetí a rázem je z ní velká favoritka na medaili. "Na jednu stranu je to sympatický optimismus, na druhé straně mi to ještě přijde hodně vzdálené," řekla Ledecká.

Už po pátečním závodu jí okolí dost jasně naznačilo, že by měla jet do Soči pro medaili. "Stát se může cokoliv," pronesla snowboardistka  v rozhovoru pro web Sport Invest Group. "Je pravda, že mám formu, jezdím ve špičce, ale naše závody jsou o setinách."

A že na bedně může stát skoro každý, že?
Ano, každý den je zcela jiný a vyhrát může celá řada soupeřek. Je samozřejmě dobře, že se potvrzuje správný tréninkový postup, že jde všechno stále nahoru. Spolupráce s rakouským trenérem nám šlape.

Jaký měl váš páteční výsledek ohlas?
Hodně gratulací přicházelo mým rodičům, že mají skvělou dceru a podobné zprávy, fanoušci byli skutečně hodně slyšet a vidět. Je třeba říct, že jsem moc ráda za podporu, ale na velké oslavy nebyl čas. Nicméně je to fajn zpráva do budoucna.

Byl nedělní závod podobný tomu pátečnímu?
Rozdíl byl především v tom, že byly dvoukolové finálové jízdy. Nakonec tedy máme za sebou deset jízd místo šesti pátečních a já mám vždy ráda, když se jede vícekrát. Podmínky byly podobné, ale i v televizi asi bylo vidět, že to bylo v závěru už hodně rozbité. Ani mně se v druhém semifinále nevyhnul pád.

Ještě před Bad Gasteinem jste jela sérii lyžařských závodů. S jakým záměrem?
Původně měly být závody rozloženy do dvou dnů, ale nakonec se jely čtyři během jediného dne. Dvakrát super-G, dvakrát sjezd. Bylo to současně rakouské mistrovství, které pojaly Rakušanky jako nominační před Světovým pohárem, a tak se tam objevilo i pár holek, které už svěťák objíždějí. Konkurence výborná. Cílem bylo vylepšit FIS body v jednotlivých disciplínách.

A to se podařilo.
Hodně mi to zvedlo náladu před svěťákem na prkně, protože jsem si vylepšovala svoje bodové součty. V super-G jsem byla dvakrát šestá, lyžařské závody mi hodně pomohly.

Prozraďte další plány.
Příští závod jedeme až za týden, a tak nyní přejíždíme do Innerkrems k Evropskému poháru lyžařů. Po Rogle, kde se pojede obří paralelní slalom na snowboardu, se dostanu na pár dnů domů, abych chvíli odpočívala, pak ještě nějaký závod a trénink s mým rakouským trenérem a už tu bude olympiáda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze