Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Měla jsem jiskru i energii. Lidé byli neskuteční, chválí si Kamínková

Petra Kamínková | foto: Filip MarvanRungo.cz

23 2014
Čtyřikrát byla Petra Kamínková na olomouckém půlmaratonu nejrychlejší Češkou, napopáté se musela sklonit. „Jsem velice spokojená hlavně díky výbornému času,“ hlásila však s úsměvem v cíli. Jednadvacet kilometrů v ulicích hanácké metropole zvládla 41letá atletka za 1:19:08, k loňskému maximu jí chybělo jen těch osm vteřin.

Nová trať vám tedy seděla?
Mně se hrozně líbila. Kostky byly docela nepříjemné, tam jsem dávala pozor abych nespadla nebo si nezvrtla nohu. S časem jsem spokojená, bylo pěkné počasí a ještě více lidí než minulý rok, takže super. Byl to velice krásný závod, cítila jsem v běhu energii a jiskru.

Mrzí vás, že jste mezi Češkami skončila až třetí za Petrou Pastorovu a Ivanou Sekyrovou?
Ne. Jsem strašně spokojená s projevem, bylo to hezký, pořád jsem v tom cítila sílu, bylo to bezvadné. Akorát jsem trošku začala mít střevní potíže a musela jsem trochu zpomalit. Pocitově se mi běželo hrozně pěkně. Možná Iva šla porazit, ale vůle už tam nebyla. Měla jsem strach přidat, abych doběhla alespoň jako třetí. Ale s časem jsem velice spokojená.

Fotogalerie

Olomoucký půlmaraton

Většinu času jste všechny tři běžely blízko sebe. Kde začala Petra Pastorová zrychlovat?
Dokonce jsem první část závodu asi běžela vepředu, Měla jsem pocit, že mě Petra předbíhala až někdy v parku (kolem 8. kilometru -pozn. red.), ale asi běžela těsně za mnou, nedívala jsem se, takže to nevím jistě. Petra jde po pauze nahoru a hrozně moc jí fandím. Přeju jí, aby se dostala na nějakou skvělou úroveň a zaběhla si další osobní rekordy na maratonech a půlmaratonech. Běhá totiž jen chvilku a je maminkou tří dětí.

Co říkáte na to, že mezi muži vyhrál vodící běžec?
Už jsem to zažila, ale spíše na dráhových závodech. Ale to je krásný, někdy se to stane.

Jak se vám líbila atmosféra kolem trati?
Myslela jsem si, že v některých nových úsecích bude trať opuštěná oproti Velkomoravské, kde se přišlo vždy podívat hodně lidí ze sídlišť. Hrozně mě překvapilo, že i v Černovíře bylo strašně moc lidí. Kolem hotelu Palác lidi neskutečně fandili a bylo to zase lepší než minulý rok.

Spousta z nich vám skandováním fandila, stihla jste to zaregistrovat?
Díky půlmaratonu mě teď zná celá Olomouc, dřív mě tu určitě tolik lidí neznalo. Je to citový závod, protože vnímám, že mě tu lidé hodně povzbuzují. Měla jsem trochu obavu, že jich bude méně než v minulých letech, ale překvapilo mě, že jich bylo daleko víc. Těším se na další závod.Najdete na iDNES.czmobilní verze