Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koulařský maraton. Jsem vyšťavený a mám hlad, říkal finalista Prášil

Koulař Ladislav Prášil v kvalifikaci halového mistrovství Evropy atletů v Praze | foto:  Dan Materna, MAFRA

5 2015
Ve čtyři přišel do haly, v pět se začal rozcvičovat, ale teprve v šest kvalifikace koulařů pro Ladislava Prášila začala. A protože ve startovní listině pražského halového mistrovství Evropy bylo 33 závodníků usilujících o 8 finálových míst, český obr po víc než hodinu a půl trvající soutěži vzdychal: "Jsem vyčerpaný, mám hlad, chci si lehnout."

Koulařský maraton, že?
Bylo to hrozné! Těším se, až se najím a půjdu spát. Ještě si půjdu na masáž nebo možná na kapačku. Bylo to fakt dlouhé a jsem úplně vyšťavený. Ale to asi všichni.

Ulevilo se vám po druhém pokusu, kterým jste si postup zajistil?
Rozcvička nebyla nic moc, ale tohle jsem trefil. Měl jsem vytuhlé nohy, necítil jsem se úplně dobře, ale vyšlo to.

Pamatujete tak kvalitní soutěž? Padaly rekordy, Němec Storl hodil daleko za 21 metrů.
Nevím, jestli někdy někdo v kvalifikaci na Evropě házel takhle. Poslední postupující byl 19,97 a to si pamatuju, že ani na mistrovství světa v Moskvě nebylo takové. Tam stačilo 19,70. Je to tady kvalitní, všichni hážou daleko.

A vy budete ve finále sám Čech.
Sledoval jsem kluky, ale škoda, mohli jsme se poprat ve finále. Tomášovi (Staňkovi) jsem radil, poslední pokus vypadal dobře, ale přešlápl. Škoda.

Bude se bojovat jen o 2. místo? Storl je v jiné kategorii?
Zatím to tak vždycky bylo, ale měl problém s kolenem, může ho zabolet, jako to bylo v Curychu, a už to pak třeba nemusí být ideální. Ale formu má velkou, když po operaci hodí prvním pokusem 21,23. To je opravdu daleko.

Na medaili bude potřeba hodit dál než minule v Göteborgu, že?
To bude! Tam bylo první místo asi 20,60 a já jsem měl 20,29. Už podle kvalifikace je vidět, že na třetí místo bude potřeba i kolem 21 metrů. Ale mám na to šest pokusů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze