Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Povedený úvod zimy. Jsem o 100 bodů napřed oproti minulosti, říká Moravec

V ČELE. Ondřej Moravec vede skupinku biatlonistů v závodě s hromadným startem v Pokljuce. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

21 2014
Vybojoval sedmé místo v hromadném závodě, rychle balil, nasedal do auta. Před biatlonistou Ondřejem Moravcem byly dlouhé hodiny na trase Slovinsko - Česko. Ale zpříjemňovaly mu je myšlenky na úvod sezony, který se nad očekávání povedl.

„Ke konci hromaďáku už jsem byl psychicky a trochu i fyzicky unavený, už se mi úplně nechtělo,“ líčil. „Vážně už jsem toho měl dost. Ale do osmičky jsem skončil, z toho mám radost. I jeden ležák jsem dneska za nulu dal.“

Ono také hnát se v posledním kole při souboji o 6. místo za Tarjei Böeem není žádná slast, že?
Není. Ale myslím si, že jsem mu dneska nechal to šesté místo docela snadno. Kdyby šlo o první závod v Pokljuce, asi bych takhle nejel. I když všichni tu máme v nohách tři závody, i on toho měl určitě dost.

Přesto: lepší vstup do sezony jste ještě nikdy neměl. Souhlasíte?
Rozhodně. Tolik bodů jsem po prvních třech kolech svěťáků stoprocentně nikdy neměl. Jsem zhruba o 100 bodů napřed oproti minulosti, to mě těší. Takže si mohu v klidu odpočinout a za dva týdny se do toho pustím zase nanovo.

Nebýt jediné rány, která letěla mimo terče, tak věříte, že byste se v hromadném závodě s elitní pěticí porval o vítězství?
No, nebylo to dneska daleko. Neviděl jsem žádné analýzy, nic, rychle jsme balili a jeli domů. Ale do čtvrtého kola se mi zase tak špatně nejelo.

Nakonec jste měl třináctý běžecký čas.
Hmm, to není nic moc excelentního, ale v chlapech se jezdí trochu jinak. Ti na co mají, tak jedou a neohlíží se doprava doleva. Nikdo z nás na tom není tak dobře, aby si věřil, že pak ujede o půl minuty a vyhraje. Což bylo vidět jak v prvním kole, kdy se jelo úplně totálně, tak v tom posledním, kde ti vpředu naopak najednou taktizovali. Ty běžecké časy jsou proto trochu zkreslené. Klíčové je mít dost sil do posledního kole, tam se dějí neskutečné věci.

Na pátou příčku Světového poháru nyní ztrácíte jen 11 bodů. Už si říkáte: Mohl bych o tu první pětku na konci sezony bojovat?
To je ještě daleko. Možná po dalších třech kolech svěťáku už bychom se o tom mohli bavit víc konkrétněji. Pokud budu dál jezdit takhle stabilně, reálná ta první pětka je, ale ještě zůstávám nohama na zemi. Za mnou jsou zatím v pořadí jména, která umí o hodně víc, než dosud předváděla. I když na druhou stranu, já na tom většinou bývám tak, že s přibývajícím časem jsem vždycky v sezoně lepší a lepší. Tak to snad bude platit i letos.

Autor:


Témata: Ondřej Moravec
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze