Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pesimismus ohledně konce Berdycha se Štěpánkem brzdím, řekl Černošek

NENÍ PESIMISTA. Miroslav Černošek si myslí, že konec Berdycha se Štěpánkem v Davis Cupu nemusí být aktuální. | foto: MF DNES

15 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Zprostředkoval návrat Radka Štěpánka do daviscupového týmu, přesvědčil Tomáše Berdycha k účasti v letošním ročníku. Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která pořádá české daviscupové zápasy, věří, že čeští tahouni v týmu po prohře s Francií neskončí. „Pesimistické předpovědi brzdím,“ sdělil.

Jak vidíte osobně budoucnost daviscupového týmu?
Byl jsem optimista, když jsem zprostředkoval návrat Radka Štěpánka do týmu, byl jsem optimista po prvním prohraném finále v Barceloně, kdy mnozí prorokovali, že to byla šance, která se již nikdy nenaskytne. Kdyby někdo po baráži se Švýcary předpověděl, co nás čeká, všichni by se mu smáli. Proto dnes brzdím objevující se pesimistické předpovědi a věřím v řadu atraktivních utkání s atraktivními soupeři a hráči. A podívejte se, jak hrál v neděli Jirka Veselý, třeba za pár let budeme řešit důležitost a význam dvojice Pavlásek, Veselý.  

Štěpánkův vzkaz

Den po daviscupové čtyřhře, kterou Radek Štěpánek dohrál kvůli zranění v oblasti bederní páteře jen se sebezapřením, vyvěsil český tým na Facebook video, kde se tenista vyjadřuje ke svému zdravotnímu stavu: „Není to ani o trošku lepší než v sobotu, bohužel hýbat se nemůžu. Jak vidíte, mám na nohách pantofle, poněvadž si nemůžu obout ani sám ponožky, ale prostě tak to je, to se ve sportu někdy stává. Nejdůležitější je, že i když bojovníci někdy nevyhrají, tak nikdy nepřestanou bojovat a toho já se držím.“ Přesnější diagnózu určí až vyšetření v Praze.

Myslíte si, že Berdych a Štěpánek budou pokračovat?
To není otázka pro mě. S oběma hráči jsem prakticky v neustálém kontaktu, bavíme se spolu, vyměňujeme si názory, ale pokud jde o Davis Cup, rozhodně není vhodné cokoli řešit v Paříži po prohraném semifinále. S oběma jsem po zápase mluvil, vnímal jejich zklamání z toho, že jedno skvělé vítězné období skončilo, ale poděkoval jsem jim jménem svým i jménem všech lidí, kteří mají rádi tenis, že hlavně díky nim jsme měli možnost prožít něco neuvěřitelného a nezapomenutelného, o čem sní mnoho let silné a velké tenisové země. Tak jako každý rok si sedneme v klidu a bez emocí po sezoně a jistě dohodneme takové řešení, které bude v dané situaci pro všechny optimální.   

Je reálná varianta, že by Berdych a Štěpánek jen pomáhali držet Světovou skupinu?
Počkejme si předně na los a pak na naše rozhovory na konci sezony, pak bude možné cokoli odpovědně a smysluplně plánovat.

Podpořil byste sám Berdycha v pokračování, nebo mu doporučil se soustředit na osobní úspěchy?
Záleží na celé řadě okolností, kde se bude jaký zápas hrát, na jakém povrchu, jak se bude vyvíjet sezona. Je tolik možností a alternativ, že jediné, co by dle mého soudu bylo špatně, je vynášení kategorických a závazných prohlášení na nespecifikovaná časová období, a to kýmkoli z nás. Pojďme zápas za zápasem, soupeř za soupeřem.

Myslíte si, že by mohl skončit pouze Berdych a Štěpánek nikoliv? Nebo skončí buď oba, nebo nikdo?
Opět se odvolávám na naše nadcházející setkání, ale vnímal jsem i nedělní Radkův vzkaz fanouškům, který se mi moc líbil a mnohé naznačil, totiž, že bojovníci mohou prohrát, ale nikdy nepřestanou bojovat. 

Umíte si jednou představit Štěpánka na postu kapitána?
Máme na lavičce jednoho z nejúspěšnějších kapitánů moderní celosvětové daviscupové historie, a tak mluvit o jiném kapitánovi, navíc aktivním členovi týmu, který je a ještě několik let může být jeho stabilním stavebním kamenem, by nebylo korektní.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze