Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


König už mohl být zpátky ve hře. Ale budu bojovat dál, slibuje

Český cyklista Leopold König | foto: Profimedia.cz

13 2014
Mylhúzy (Od našeho zpravodaje) - Po sobotní etapě Tour de France, která sebevědomí Leopolda Königa nahlodala, si vrchař týmu NetApp-Endura sedl s kolegy a hecoval je: "Musíme být ofenzivní, musíme ve zbytku závodu útočit, protože nám nic jiného nezbývá." Devátá etapa přes vrcholy Vogéz naplnila očekávání českého závodníka.

Nejdřív vyrazil do úniku on sám, ale jeho skupina ještě neuspěla, Astana žlutého Nibaliho si první nástup pohlídala. Na dalším kopci však přišel další atak, ve kterém už sice český cyklista chyběl, ale jeho týmové barvy měly mezi uprchlíky zastoupení a Tiago Machado se díky tomu vyhoupl na průběžné třetí místo. "Chtěli jsme být v každé skupině, která odjede," říkal König. "A vyšlo to na Tiaga."

Jak vás mrzí, že to nejste vy?
Říkali jsme, že buď jeden nebo druhý. Já jsem tam chtěl být hodně a teď mě to docela mrzí, mohl jsem být zpátky ve hře už dnes. Ale horší by bylo, kdybychom tam neměli nikoho. Musím se vrátit podobně, jako to udělal Tiago, dojet ve skupině s náskokem třeba pěti minut.

Už máte tip, kdy to udělat?
Podíváme se na možnosti, co budou v dalších dnech, a určitě to zkusím. Dnes jsem měl špatný den, cítil jsem se vyčerpaný, možná i z toho sobotního pádu. Nohy mě tolik nepustily. O to bych měl být odpočatější v těch dalších dnech. Já rozhodně chci bojovat dál, chci to zkusit. Jak jsme viděli dnes, může se stát cokoliv. Bylo tam tolik lidí, co se dostalo do první desítky a i žluťák je nový, ne?

Fotogalerie z 9. etapy

Ano, Francouz Gallopin.
Tak vidíte. Zítra to bude hektická etapa a kdo bude v ujeté skupině od začátku, má velkou šanci dojet až do cíle. Pokud nezaútočí Saxo a nebo něco nezkusí Movistar jako loni. Těžko říct. Ale bude to zajímavé.

Takže se spíš budete držet s favority, nebo chcete zkusit ujet?
Uvidím, jak se vyspím. Jsem trošku bolavý, po včerejšku a nejen po něm. Ale nechtěl bych jet defenzivně, chci bojovat.

Cílový kopec znáte?
Neznám, viděl jsem ho jen v televizi.

Měl ve vaší skupině vůbec někdo zájem jet?
Astana tam jela tempo, ale těm vyhovovalo, že ztratili dres a nebudou muset tolik pracovat. Teď vede člověk, který ve velkých kopcích na sto procent nebude a to je pro ně ideální situace.

Budete teď pomáhat Machadovi?
Ne. To stejné se mohlo stát mně, jenže neodjela moje skupina, ale ta jeho. Takhle jsme pořád dva ve hře. Pro ty, co byli v úniku, to bude zítra těžké, vyždímali se, budou unavení a pondělí je opravdu těžký den. Desátý bez dne volna a hodně se toho změní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze