Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kulhavý vzteky zahodil kolo. Nové Město je asi prokleté, říkal biker

Jaroslav Kulhavý během závodu Světového poháru v Novém Městě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

25 2014
Biker Jaroslav Kulhavý se zlobil. Moc. A na celý svět. Znovu se totiž opakoval problém z Pražských schodů, posledního startu před závodem Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě, kde mu padal řetěz. V metropoli ani na Vysočině závody nedokončil. "Psychicky pro mě bylo hrozně těžké pokračovat a nakonec to ani nebylo možné. Otočil jsem to, zahodil kolo a jel pryč," vyprávěl, až z něj vztek aspoň částečně vyprchal.

Doslova zahodil?
Neměl bych to říkat, ale doslova. Ale ten řetěz nebyl hlavní důvod, tím byl defekt někde v tom druhém kole.

To asi v týmu nebyla dobrá nálada, když se opakují problémy, že?
Mechanici za to nemohou. Zřejmě půjde o výrobní chybu, protože jsme převodník kompletně vyměnili. Asi vše budeme muset vyřešit s výrobcem. Důležité je, že pro mě závod nedopadl dobře a jsem hodně zklamaný.

Je snad Nové Město prokleté?
Vyhrál jsem tu, pak jsem byl o pár sekund druhý. Ale poslední dva roky mě hodně mrzí. Když jsem viděl tu atmosféru, lidé si zaslouží lepší výsledky. Nejlepší byla Katka Nash na 15. místě.

Světový pohár ale pokračuje příští týden v Německu.
Sezona není ztracená, jde o jediný závod, který mi nevyšel. Nemám problém formy. Kdybych na to neměl fyzicky, bylo by to horší. Takhle doufám, že problémy vyřešíme v následujících týdnech. Na konci měsíce je mistrovství světa v maratonu a do té doby musí přijít úspěch, jinak nevím, co budu dělat.

Nestává se často, že byste závod nedojel.
Je to ubíjející. Už Pražské schody pro mě byly deprimující, cítil jsem se dobře, lidé mi fandili, ale neměl jsem ve své moci jet vepředu. A jezdit vzadu je ostudné. Nechtěl jsem čekat, až mi řetěz praskne ve výjezdu a ještě si namelu nebo se zraním. Řekl jsem si ne, bylo by to jen další trápení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze