Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Už je čas začít zase vyhrávat, tvrdí Kulhavý před startem na Vysočině

Biker Jaroslav Kulhavý | foto: Michal Remeš

23 2014
V jednu hodinu zaparkoval svůj vůz, v půl druhé už zacvakl boty do pedálů a vyrazil "ochutnávat" trať Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Jaroslav Kulhavý, olympijský šampion a největší domácí hvězda mezi bikery, chce dát na Vysočině zapomenout na trable, co ho celé jaro provázely. "Už je čas začít zase vyhrávat," pronesl 29letý závodník týmu Specialized.

A vyhrajete?
Těžko říct. Měl bych jet na čele a bojovat o pódium. Ale stejně tak se můžu blbě vyspat, nebo můžou přijít problémy. Ale snad jsem si už všechno vybral.

Schází vám první místa?
Jsem relativně v pohodě. Problémy byly před začátkem sezony, ale aspoň mám větší chuť a jsem čerstvější. Začal jsem desátým místem ve Světovém poháru, pak v maratonu na Gardě jsem zabloudil a i přesto jsem dojel třetí. Od té doby jsem se cítil dobře.

Jakou formu jste na Vysočinu přivezl?
Cítím se dobře. Závod Českého poháru v Bedřichově byl náročný a něco napověděl, na Pražských schodech se mi také jezdilo výjimečně dobře i přes technické problémy. A od té doby jsem neměl slabší den. Forma šla nahoru, v neděli by to mělo být dobré.

Co do té doby stihnete?
Půjdu se podívat na trať, dám si masáž, všechno bude relativně volné. Ale jak se budou na trať hrnout lidi a když se k tomu bude i měnit počasí, budeme všichni nervóznější. Trať by se ale extrémně měnit neměla, klíčové pasáže jsou udělané lépe než minulý rok. I když zaprší, půjde jezdit na jistotu. Obtížnost si člověk bude korigovat rychlostí. Minulý rok se hodně padalo, což není úplně dobře. Letos je trať rychlejší, ale lidé si určitě přijdou na své, jsou tam technické sekce.

Kdo budou největší soupeři?
Absolon, Schurter. Ti jsou letos nejlepší. Kdyby někdo odjel, tak oni dva. Pak následuje patnáct lidí, kteří mohou jet o třetí místo.

Pojede se i o pozici české jedničky? Bude to boj Kulhavý - Cink?
Neřeším, jestli je Ondra za mnou, nebo vepředu. Soustředím se na sebe. Loni jsem ve Světovém poháru končil o místo před Ondrou, letos jsme spolu závodili jen jednou. Ono se to vyvrbí až v průběhu sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze