Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kreuziger: Nohy jsem měl těžké. Ale důležité je, jak zajel Alberto

Roman Kreuziger na archivním snímku | foto: Profimedia.cz

23 2015
Valdobbiadene (Od našeho zpravodaje) - Ze čtvrtého místa v celkovém pořadí Gira se po časovce odstěhoval na deváté, ale nejdůležitější zprávou pro Romana Kreuzigera v sobotu bylo: Lídr jeho týmu Alberto Contador je po jednodenní odmlce opět majitelem růžového dresu. Kreuziger za ním v časovce zaostal o 3:38 minuty.

Jak se vám tato extrémně dlouhá časovka jela?
Podle času nic moc. Měl jsem po pátku hodně těžké nohy, takže se mi dneska nejelo úplně dobře. Zkusil jsem to až do konce, ale prostě to nebyl můj nejlepší den. Možná také proto, že jsem moc časovek v poslední době neabsolvoval. Ale důležité je, jak se dneska povedla Albertovi.

Na mezičasech jste po pomalejším startu pořadím stoupal. Na trati jste se tedy postupně rozjížděl?
Tak to vůbec nevím, o časech jsem neměl přehled. Slyšel jsem špatně rádio.

Alberto Contador nyní celkové klasifikaci znovu kraluje a vy nadále patříte do Top 10. Do nejtěžších horských etap tedy má váš tým výbornou výchozí pozici, nemyslíte?
Důležité pro nás je, že Alberto získal zpátky růžový dres. Včera jsme si při jeho pádu vybrali trochu smůly, dnes jsme naopak očekávali, že by mohl nějaký čas najet. Byl to pro něj dobrý profil tratě. Druhé stoupání bylo dost tvrdé, na něm jsme věřili, že by Alberto mohl hodně vydělat.

Jaké můžete mít zítra v Dolomitech nohy?
Dneska sice nebyly nic moc, ale doufám, že tam budu k ruce Albertovi. I když on si pak v těch posledních metrech vždycky rád poradí sám.

S několikadenní zimou a deštěm se váš organismus srovnává dobře?
Je to pro všechny stejné, takže déšť nemůže být tady pro nikoho výmluvou. Jasně, že bych preferoval lepší počasí, ale příští týden by už snad mělo být podle předpovědi o něco líp. Radši ať si vybereme špatné počasí tady v nižších horách než potom v těch vysokých.

Už před Girem jste varoval, že přechod z časovkářského speciálu na klasické kolo bude v tvrdé horské etapě pro mnohé jezdce složitý. Očekáváte v nedělním cíli velké rozdíly?
Záleží, jak je kdo na časovkářském kole zvyklý. Ale někdo to samozřejmě může zítra zaplatit.Najdete na iDNES.czmobilní verze